Partner serwisu

Prezes Qantas: Pojawią się jeszcze możliwości dla A380

Rafał Dybiński 04.02.2021

Prezes Qantas: Pojawią się jeszcze możliwości dla A380
fot. Piotr Bożyk
Prezes linii lotniczych Qantas Alan Joyce wlał nową nadzieję w serca miłośników airbusa A380. Dwanaście Super Jumbo narodowego przewoźnika powietrznego Australii ma szansę wrócić do regularnych rejsów z pasażerami.
Jesienią ubiegłego roku Qantas zaparkowały dziesięć swoich największych samolotów w kalifornijskim Victorville. Pozostałe dwa pozostają w gotowości na lotnisku w Los Angeles. Wcześniej z floty wycofano boeingi 747.

Wdrożony trzyletni plan naprawczy narodowego przewoźnika Australii nie zakładał powrotu A380 do obsługi pasażerów przed 2023 rokiem. To i tak wydawało się optymistycznym podejściem, biorąc pod uwagę decyzje w sprawie Super Jumbo podjęte przez europejskie Air France czy Lufthansę. Tylko Emirates, China Southern Airlines i Korean Air wykorzystują aktualnie podczas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 największe samoloty pasażerskie świata. Singapore Airlines wycofają z lotów komercyjnych kolejnych siedem A380, a najwyżej połowę swojej floty tych masz wykorzystają w przyszłości Qatar Airways.

Jak to będzie wyglądać w przypadku Qantas? - Jeśli spojrzymy na naszą sieć tras, to pojawią się jeszcze możliwości wykorzystania tych samolotów. Między godz. 10:00 a północą z Los Angeles odlatuje sześć, a czasem siedem rejsów Qantas. A380 byłby przydatny także na lotniskach, które mają ograniczone możliwości przylotów, takich jak Londyn-Heathrow - ujawnił Alan Joyce.

Teraz na przeszkodzie przewoźnika z południowej półkuli stoją ograniczenia w podróżowaniu i rządowe restrykcje, dlatego nie wznowi żadnych międzykontynentalnych tras, generujących co roku ponad pięć mld dolarów przychodów, przynajmniej do połowy 2021 roku. Wówczas dopiero zostaną wznowione najbardziej intratne połączenia do stolicy Wielkiej Brytanii oraz kilku największych miast Stanów Zjednoczonych, a także do Johannesburga w Republice Południowej Afryki.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony