Partner serwisu

Prezes lotniska w Bydgoszczy nie pracuje już w Urzędzie Marszałkowskim

Jakub Madrjas 30.11.2021

Prezes lotniska w Bydgoszczy nie pracuje już w Urzędzie Marszałkowskim
fot. Lotnisko Bydgoszcz
Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz nie pełni już obowiązków dyrektora Departamentu Transportu w urzędzie marszałkowskim. Na stanowisko został rozpisany konkurs.
Podczas dzisiejszej (29 listopada) sesji sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego padły zaskakujące informacje: urząd marszałkowski poinformował, że na niecałe dwa tygodnie przed wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy na kolei zerwał rozmowy o prowadzeniu połączeń z jednym ze swoich przewoźników - Arrivą. Więcej na ten temat w tekście pt. Kujawsko-pomorskie zrywa rozmowy z Arrivą na Rynku Kolejowym.

W trakcie sesji podana została również informacja, że Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz nie pełni już obowiązków dyrektora Departamentu Transportu w urzędzie marszałkowskim. - Od początku Tomasz Moraczewski łączył stanowiska prezesa Portu Lotniczego Bydgoszcz z funkcją dyrektora marszałkowskiego Departamentu Transportu. Wiadomo było, że jest to rozwiązanie przejściowe, na czas kiedy przygotowywaliśmy dużą procedurę przetargową na pasażerskie przewozy kolejowe. W październiku prezes Tomasz Moraczewski spełnił swoją rolę i wrócił do pracy wyłącznie w porcie lotniczym, lecz nadal korzystamy z jego fachowej wiedzy i nam doradza - wyjaśniła gazecie pomorskiej Małgorzata Brzykcy z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Obecnie obowiązki dyrektora pełni Artur Czapiewski. Na stanowisko dyrektora departamentu został rozpisany konkurs, oferty przyjmowano od 12 listopada do 22 listopada. W niezbędnych wymaganiach zapisano m. in. wykształcenie wyższe na kierunku ekonomicznym, co najmniej czteroletni staż pracy zawodowej na stanowisku związanym z ruchem drogowym, co najmniej dwuletni staż pracy zawodowej w administracji publicznej, co najmniej dwuletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym, niekaralność oraz “nieposzlakowaną opinię”.

W zakresie zadań znalazło się m. in. realizowanie Strategii Rozwoju Województwa, nadzór nad spółkami, realizację zadań organizatora publicznego transportu zbiorowego, wdrażanie oraz aktualizację Planu Transportowego i przygotowywanie przetargów.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony