Partner serwisu

Prezes CPK o szefie Ryanaira: Na złodzieju czapka gore

Rafał Dybiński 24.09.2021

Prezes CPK o szefie Ryanaira: Na złodzieju czapka gore
fot. MSP
Prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild odniósł się do krytyki, na jaką pozwolił sobie Michael O’Leary, szef Ryanaira, który porównał inwestycję w nowe lotnisko na Mazowszu do "inwestycji w Bitcoina lub inny równie bezużyteczny system ponzi".
Według stanowiska taniego przewoźnika z Irlandii żadne rozsądne linie lotnicze, a nawet PLL LOT, nie będą korzystać z CPK. O’Leary zaleca, aby polski rząd przestał marnować 30 mld zł na "port w szczerym polu", a zamiast tego przekazał 5 mld zł do PAŻP, która w następstwie nie będzie musiała podnosić opłat nawigacyjnych. Irlandczyk proponował również, aby pozostałe 25 mld zł zainwestować w polskie szpitale i szkoły.

Wcześniej Konrad Majszyk, rzecznik CPK, stwierdził, że O’Leary bardzo lubi szokować, a wygłaszając nieprawdziwe tezy niezmiennie forsuje interes swojej linii lotniczej i jest w tym bardzo konsekwentny.

"Oliwy do ognia" w dyskusji dolał w piątek Wild. "Na złodzieju czapka gore. Port Solidarność w odróżnieniu od Ryanaira nie uzyskał nigdy nielegalnej pomocy publicznej. Zamiast rezygnacji z CPK polscy podatnicy powinni zaoszczędzić, rezygnując z dotowania lotów Ryanair z portów regionalnych" - napisał na Twitterze prezes CPK.

Na reakcje nie trzeba było długo czekać. "Prezes MOL wypowiada często szalone, prowokujące kwestie, ale żeby od razu porównywać do złodzieja?" - zapytał Krzysztof Śmietana, dziennikarz w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Prezes Wild szybko próbował wyjaśnić kontrowersyjny wpis. "Litości. Czy, jeżeli napiszę „myślał indyk o niedzieli…”, to porównam kogokolwiek do indyka albo grożę mu śmiercią? Przysłowie „na złodzieju…” ma określone znaczenie w języku polskim" - odpisał na Twitterze. "Jasne, że to przysłowie, ale jednak to dosadne słowo zawarte w tym przysłowiu wybija się i część czytających może traktować dosłownie" - dodał Śmietana.

"To jest polskie przysłowie (ktoś robi coś niewłaściwego i nie chce, żeby wyszło na jaw), a nie porównywanie do złodzieja :)" - włączył się do dyskusji ponownie Majszyk. "Czyli jak zwykle niezrozumienie i wypowiedź wyrwana z kontekstu?" - zapytał jeszcze Tomasz Śniedziewski, korespondent Rynku Lotniczego z Tajwanu. Jaki będzie finał tej dyskusji?
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Centralny Port Komunikacyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony