Partner serwisu

Premier Norwegii dołączyła do bojkotu Wizz Air

Rafał Dybiński 15.10.2020

Premier Norwegii dołączyła do bojkotu Wizz Air
fot. Piotr Bożyk
Premier Norwegii Erna Solberg przyłączyła się do grona popierającego bojkot węgierskiej Wizz Air, która niedawno ogłosiła ekspansję w jednym z krajów Skandynawii. 
- Nie polecę liniami lotniczymi, które odmawiają swoim pracownikom prawa do tworzenia związków zawodowych - podkreśliła Solberg na porannym posiedzeniu krajowego parlamentu.

- Z tego samego powodu nie poleciałam nigdy także Ryanair. Już dziesięć lat temu powiedziałam, że nieakceptowalne jest dla mnie podróżowanie liniami lotniczymi, które nie potrafią zadbać o warunki pracy swoich zatrudnionych - oznajmiła premier Norwegii.

Szefowa gabinetu z Oslo wyjaśniła, że według miejscowego prawa nie można odmówić pracownikom zrzeszania się. Solberg odpowiedziała w ten sposób prezesowi taniego przewoźnika z Węgier na wcześniejsze jego słowa. Jozsef Varadi stwierdził bowiem, że nie zaprząta sobie głowy związkami zawodowymi i dobrze sobie bez nich radzi.

Stanowisko premier Norwegii pojawiło się kilka dni po prezentacji Wizz Air nowych tras w jednym z krajów Skandynawii. Tani przewoźnik z Węgier uruchomi bowiem w listopadzie połączenia do Bergen, Trondheim i Tromsoe z portu Oslo-Gardermoen.

Norweskie związki zawodowe Industri Energi i Nito oświadczyły, że nie pozwolą swoim pracownikom latać Wizz Air w ramach podróży służbowych. Varadi ocenił zachowanie przedstawicieli zatrudnionych jako dziecinne.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony