Partner serwisu

PPL: Przetarg na promocję CPK

Roman Czubiński 16.07.2018

PPL: Przetarg na promocję CPK
fot. Pixabay
Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” niebawem zamierza ogłosić przetarg na obsługę komunikacji związanej z Centralnym Portem Komunikacyjnym. Ma to być rozwiązanie tymczasowe do czasu powołania spółki celowej, która odkupi efekty wykonanych prac. Szczegóły na temat charakteru planowanych działań promocyjnych są na razie nieznane.
– W tym zakresie nasze przedsiębiorstwo działa zgodnie z wytycznymi, zawartymi między innymi w uchwale Rady Ministrów w sprawie przyjęcia „Koncepcji przygotowania i realizacji inwestycji Port Solidarność – Centralny Port Komunikacyjny dla Rzeczypospolitej Polskiej” – zapewnia biuro prasowe spółki. Jego przedstawiciele powołują się też na ustawę z 15 września ubiegłego roku o Przedsiębiorstwie Państwowym „Porty Lotnicze”.

Specyfikacja przetargu, mająca określić m.in. kwotę przeznaczoną przez zamawiającego na poszczególne zadania, jest dopiero opracowywana. Przedstawiciele PPL nie odpowiedzieli na pytanie o to, do jakich odbiorców w Polsce lub za granicą mają być skierowane działania promocyjne. Nie wiadomo też, jaka będzie ich forma.

Po powstaniu spółki celowej, która ma zająć się budową CPK, efekty prac zostaną przez nią odkupione. – W tej sprawie otrzymaliśmy zlecenie od Ministerstwa Infrastruktury w trybie art. 23 Ustawy o PPL. Jednocześnie, zgodnie z wymogami podatkowymi, dostaliśmy zapewnienie od MI, że wydatki te zostaną PPL zrefundowane po powstaniu spółki celowej – wyjaśnia biuro prasowe PPL. Tymczasowe zlecanie prac przygotowawczych związanych z CPK przez inne państwowe podmioty to taktyka przyjęta przez rząd w celu – jak brzmi oficjalne uzasadnienie – ich przyspieszenia oraz zapewnienia wyboru wykonawcy w przejrzysty sposób.

Mimo tych zapewnień, podjęcie się przez PPL promocji CPK bywa przedmiotem krytyki. Sceptycy zwracają uwagę na fakt, że projekt CPK nie jest własnością przedsiębiorstwa, które powinno – ich zdaniem – brać pod uwagę przede wszystkim własne zadania oraz bilans zysków i strat.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Centralny Port Komunikacyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony