Partner serwisu

PPL: Jest propozycja umowy ze schroniskiem na Paluchu. Do roku 2027 [aktualizacja]

Łukasz Malinowski 28.11.2019

PPL: Jest propozycja umowy ze schroniskiem na Paluchu. Do roku 2027 [aktualizacja]
fot. D. Klosiński
Przedstawiciele PPL przekazali dyrektorowi schroniska dla zwierząt na Paluchu propozycję długoterminowej umowy. Ma ona sięgać jedynak do roku 2027, a więc planowanego terminu otwarcia CPK i ewentualnego zamknięcia Lotniska im. F. Chopina
Schronisko Na Paluchu od lat funkcjonuje na nieruchomości Skarbu Państwa za zgodą i wiedzą PPL-u. Obiekt zajmuje powierzchnię 3 ha, z czego 1 ha należy do miasta Warszawy, pozostałe 2 ha są zaś użyczane przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”. Negocjacje z przedstawicielami PPL-u na umowę użyczenia na rzecz m.st. Warszawy części gruntu na minimum 10 lat trwają od dłuższego czasu. Wczoraj (27 listopada) informacja o tym, że PPL blokuje zmiany odmawiając zawarcia umowy na okres dziesięcioletni obiegła stołeczne media. 

Dzisiaj (28 listopada) rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury napisał na Twitterze, że minister Andrzej Adamczyk poinformował Michała Dworczyka o tym, że rozważana jest możliwość zawarcia umowy użyczenia gruntów pod rozbudowę Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "Na Paluchu" pomiędzy PPL a schroniskiem obowiązująca do końca roku 2027. Jak udało się nam dowiedzieć PPL przekazał już stosowną propozycję dyrekcji schroniska. Zaproponowany okres obowiązywania umowy to 31 grudnia 2027 - wynika to z braku ostatecznych planów co do przyszłości Lotniska im. F. Chopina - rozważane jest jego zamknięcie po otwarciu Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK).

Z punktu widzenia władz Warszawy skrócenie okresu obowiązywania umowy o trzy lata nie jest jednak korzystnym rozwiązaniem. Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni, przypomina, że rozmowy dotąd dotyczyły jedynie okresu dziesięcioletniej dzierżawy. 


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony