Partner serwisu

PPL, ABW i RCB zacieśniają współpracę na rzecz bezpieczeństwa

inf. pras 20.09.2021

PPL, ABW i RCB zacieśniają współpracę na rzecz bezpieczeństwa
fot. Piotr Bożyk
Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zacieśniają współpracę w zakresie zapewniania najwyższego poziomu ochrony w transporcie lotniczym.
W dniach 16–17 września 2021 r. w Hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport odbyła się konferencja, podczas której uczestnicy omówili zagadnienia dotyczące kwestii bezpieczeństwa lotnictwa oraz pochylili się nad podejmowanymi inicjatywami związanymi z zarządzaniem bezpieczeństwem. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na to, że prawidłowa praca portu lotniczego wymaga współdziałania wszystkich komórek odpowiedzialnych za zapewnienie właściwego poziomu ochrony.

– Sytuacja na świecie dynamicznie się zmienia, dlatego należy nieustannie podnosić standardy i przyglądać się wszystkim niepokojącym sytuacjom, które mogą zagrozić naruszeniem porządku – powiedział Stanisław Wojtera, prezes PPL.

– Firmy i instytucje takie jak PPL, ABW i RCB powinny wychodzić naprzeciw potrzebom i wyzwaniom współczesnego lotnictwa i wspólnie monitorować poziom bezpieczeństwa, ponieważ jest ono priorytetem podczas wykonywania operacji lotniczych – powiedział Grzegorz Grzegorski, Dyrektor Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW.

– W obecnych czasach informacje przekazywane są błyskawicznie, dlatego trzeba równie szybko na nie reagować. Tylko dzięki ścisłej współpracy jesteśmy w stanie to osiągnąć – powiedział płk Konrad Korpowski, dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele najważniejszych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w ruchu lotniczym. Poza organizatorami były to m.in. Urząd Lotnictwa Cywilnego, Państwowa Straż Pożarna, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Straż Graniczna i Wojska Obrony Terytorialnej.

Wszyscy uczestnicy konferencji byli zainteresowani zacieśnianiem dalszej współpracy oraz wyrazili przekonanie, że tego typu spotkania, podczas których możliwa jest wymiana doświadczeń i poglądów, zwiększają skuteczność systemu zarządzania kryzysowego w aspekcie bezpieczeństwa ruchu lotniczego.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony