Partner serwisu

Poznań-Ławica: Od 1 lipca zmiany w strefie Kiss&Fly

Emilia Derewienko 30.06.2017

Poznań-Ławica: Od 1 lipca zmiany w strefie Kiss&Fly
fot. Aerofoto Kaczmarczyk
Już od jutra Port Lotniczy Poznań-Ławica wprowadza zmiany w regulaminie korzystania ze strefy krótkiego postoju „Kiss&Fly” na terenie strefy parkingowej. Zmiany spowodowane są głównie coraz większym ruchem pojazdów w układzie komunikacyjnym lotniska.
Jak tłumaczą władze portu lotniczego, działanie to jest konieczne przede wszystkim ze względu na polepszenie płynności ruchu pojazdów wraz z możliwym wzrostem szybkości ich przejazdu oraz zwiększenie przepustowości układu komunikacyjnego. Nowy regulamin i cennik układu komunikacyjnego obejmują modyfikacje celem wyeliminowania problemów komunikacyjnych, powstające korki, zwiększenia przepustowości infrastruktury i poprawę bezpieczeństwa.

Najważniejszą zmianą, która wchodzi w życie od 1 lipca 2017 roku jest zmiana czasu darmowego pobytu w Strefie Krótkiego Postoju „Kiss&Fly” z 15 minut na 10. Podstawowym założeniem układu komunikacyjnego jest jego drożność. Jak podkreśla lotnisko w komunikacie, „najczęstszym problemem, powodującym zatory w układzie komunikacyjnym, jest pozostawianie aut w jego obrębie”. Może to, w przypadku przekroczenia czasu gwarantującego darmowy postój, powodować naliczenie dodatkowych opłat przy opuszczaniu strefy. Finalnie to właśnie proces jej naliczania może tworzyć zator.

Ponadto analizy lotniska w Poznaniu pokazują, iż korzystniej dla klientów oraz dla samego układu komunikacyjnego jest pozostawianie pojazdów na wydzielonych parkingach. Koncepcja Portu Lotniczego zakłada udrożnienie przejazdu, a w przypadku przedłużających się pożegnań port lotniczy sugeruje zostawienie auta na jednym z parkingów znajdujących się wewnątrz układu komunikacyjnego. Postój tam jest tańszy, co wpłynie bezpośrednio na wzrost bezpieczeństwa w samym układzie komunikacyjnym.

Zgodnie z regulaminem od 1 lipca 2017 roku przekroczenie limitu czasowego w strefie Kiss&Fly będzie skutkowało naliczeniem opłaty w wysokości 20zł. Warto wskazać, iż koszt pozostawienia pojazdu na parkingu P3 przy samym budynku lotniska wynosi 6 zł za każde pół godziny. Pozostawienie auta na parkingu daje komfort w postaci bezpieczeństwa i wygody, a dodatkowo zwiększa organizację w układzie komunikacyjnym.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony