Partner serwisu

Poznań: Wzrost liczby pasażerów rdr o 662,5 proc.

Redakcja/inf. pras. 14.02.2022

Poznań: Wzrost liczby pasażerów rdr o 662,5 proc.
fot. Poznan Airport
Port Lotniczy Poznań obsłużył w styczniu 2022 roku nieznacznie ponad 76 tys. pasażerów - poinformował w mediach społecznościowych Związek Regionalnych Portów Lotniczych.
Wynik z pierwszego miesiąca bieżącego roku jest lepszy aż o 662,5 proc. od rezultatu uzyskanego w tym samym okresie 2021 roku. Wówczas odprawiono dokładnie o 66 137 mniej podróżnych.

Wynik z pierwszego miesiąca bieżącego roku oznacza również 54 proc. poziomu ruchu z rekordowego stycznia 2020 roku. Wówczas w stolicy Wielkopolski obsłużono bowiem 139 tys. pasażerów.

Na 29 marca zaplanowano inaugurację rejsów z Poznania do Sztokholmu. Loty taniego przewoźnika Ryanaira będą realizowane z częstotliwością dwóch w tygodniu. Wcześniej niskokosztowiec uruchomił znad Warty trasę do portu Leeds/Bradford. Tanie linie lotnicze z Zielonej Wyspy w sezonie zimowym oferują 25 połączeń z Poznania. Nigdy wcześniej nie realizowały tak wielu ze stolicy Wielkopolski.

Przedstawiciele Portu Lotniczego Poznań-Ławica wzięli udział latem ubiegłego roku w delegacji Województwa Wielkopolskiego, pod przewodnictwem Jacka Bogusławskiego, która przebywała z wizytą studyjną w Niderlandach. Jej celem było poznanie rozwiązań w obszarze wykorzystania wodoru w regionalnym lotnisku oraz nawiązanie współpracy w obszarze gospodarki wodorowej. Groningen Airport Eelde jako pierwszy port na świecie stworzy bowiem Lotniczą Dolinę Wodorową, wpisaną w strategię lotniska na lata 2021-2030.

Podczas pobytu delegacja miała również możliwość spotkania z przedstawicielem europejskiej Doliny Wodorowej, która obejmuje Prowincję Groningen. Omówiono wówczas potencjał drzemiący w koalicji Dolin Wodorowych, które powinny w pełni wykorzystywać transport drogowy, kolejowy, wodny oraz lotniczy oparty na wodorze w budowę przyszłości transportu lotniczego w sposób zrównoważony, tj. w poszanowaniu celów klimatycznych. Więcej o tym informowaliśmy w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony