Partner serwisu

Poznań: Wrzesień słabszy od sierpnia i mniej obsłużonych pasażerów

Rafał Dybiński 12.10.2021

Poznań: Wrzesień słabszy od sierpnia i mniej obsłużonych pasażerów
fot. Poznan Airport
Port Lotniczy Poznań obsłużył we wrześniu 183 tys. pasażerów - poinformował w mediach społecznościowych Związek Regionalnych Portów Lotniczych.
Wyniki z dziewiątego miesiąca 2021 roku oznaczają wzrost o 106 tys. podróżnych w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Od stycznia do września bieżącego roku w Poznaniu obsłużono w sumie 722 tys. pasażerów.

Przypomnijmy, że wielkopolskie lotnisko obsłużyło w sierpniu 203 tys. podróżnych, czyli o 20 tys. więcej aniżeli we wrześniu. Wyniki z ósmego miesiąca 2021 roku oznaczały wzrost o 93 tys. pasażerów, czyli o 85 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku.

Niedawno linie lotnicze Ryanair ogłosiły uruchomienie nowego połączenia z Poznania do Cork. Wylot z Irlandii do stolicy Wielkopolski zaplanowano w czwartki o godz. 13:15 lokalnego czasu, natomiast w niedziele dziesięć minut później. Lądowanie w stolicy Wielkopolski przewidziano odpowiednio o godz. 16:45 i 16:55. Rejsy powrotne wystartują o godz. 17:10 w czwartki oraz o godz. 17:20 w niedziele. Przylot do Cork przewidziano odpowiednio o godz. 19:00 i 19:10. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Przedstawiciele Portu Lotniczego Poznań-Ławica wzięli udział w lipcu w delegacji Województwa Wielkopolskiego, pod przewodnictwem Jacka Bogusławskiego, która przebywała z wizytą studyjną w Niderlandach. Jej celem było poznanie rozwiązań w obszarze wykorzystania wodoru w regionalnym lotnisku oraz nawiązanie współpracy w obszarze gospodarki wodorowej. Groningen Airport Eelde jako pierwszy port na świecie stworzy bowiem Lotniczą Dolinę Wodorową, wpisaną w strategię lotniska na lata 2021-2030.

Podczas pobytu delegacja miała również możliwość spotkania z przedstawicielem europejskiej Doliny Wodorowej, która obejmuje Prowincję Groningen. Omówiono wówczas potencjał drzemiący w koalicji Dolin Wodorowych, które powinny w pełni wykorzystywać transport drogowy, kolejowy, wodny oraz lotniczy oparty na wodorze w budowę przyszłości transportu lotniczego w sposób zrównoważony, tj. w poszanowaniu celów klimatycznych. Więcej o tym informowaliśmy w TYM TEKŚCIE.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony