Partner serwisu

Poznań: Udostępniono testy zwalniające z kwarantanny

Redakcja/inf. pras. 11.02.2021

Poznań: Udostępniono testy zwalniające z kwarantanny
fot. Poznań-Ławica
Port Lotniczy Poznań-Ławica udostępnił na potrzeby pasażerów wykonanie przed wylotem szybkich testów antygenowych lub LAMP. Podczas otwarcia punktu rejestracji można także zlecić badanie PCR. Od 7 lutego testy są dostępne także dla przylatujących do Polski.
Punkt Rejestracji i wyników testów w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica, prowadzony przez Centrum Badań DNA, czynny jest w godzinach zależnych od rozkładu lotów do miejsc docelowych, w których wymagane są testy na obecność wirusa COVID-19. Obiekt otwierany jest cztery godziny przed odlotem.

Punkt rejestracji testów zlokalizowany jest w głównym wejściu do hali odlotów. Punkt poboru materiału biologicznego znajduje się natomiast na zewnątrz budynku hali odlotów od strony parkingu "P1 Niebieski".

Testy są aktualnie dostępne dla wszystkich podróżujących do portu Londyn-Luton, liniami Wizz Air, zgodnie z wymaganymi obecnie przez rząd Wielkiej Brytanii testami na koronawirusa oraz do Amsterdamu, liniami KLM, zgodnie z wymaganymi obecnie przez rząd Holandii testami na obecność wirusa COVID-19. Wynik testów publikowany jest w dwóch wersjach językowych (polski, angielski) i wysyłany jest na podany w punkcie rejestracji adres e-mail lub jest przekazywany w formie wydruku na życzenie pasażera.Od 7 lutego 2021 roku na lotnisku w stolicy Wielkopolski możliwe jest wykonanie testów dla pasażerów przylatujących do Polski. Punkt rejestracji oraz poboru materiału biologicznego prowadzony przez Centrum Badań DNA znajduje się przed wejściem do hali przylotów.

Pasażerowie zainteresowani wykonaniem testu proszeni są o kontakt w punkcie rejestracji przed odprawą paszportową realizowaną przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Podróżni mają do dyspozycji szybki test antygenowy z wynikiem do 25 minut oraz szybki test RT-LAMP z wynikiem do 45 minut.

Wynik testów w dwóch wersjach językowych (polski, angielski) jest wysyłany jest na podany w punkcie rejestracji adres e-mail lub przekazywany w formie wydruku na życzenie pasażera. Dostępną formą dokonywania płatności jest karta płatnicza lub gotówka. Cennik szybkich testów przedstawia grafika powyżej.

Z obowiązku odbycia kwarantanny wjazdowej są zwolnione osoby, które przedstawią negatywny wynik testu w kierunku COVID-19. W chwili przekraczania granicy z Polską wynik testu nie może być starszy niż dwie doby, licząc od momentu uzyskania wyniku tego testu. Poza tym nie objęte kwarantanną będą osoby, które zostały zaszczepione przeciwko COVID-19, pod warunkiem, że otrzymały pełny cykl, złożony z dwóch dawek. Wymagane jest przy tym zaświadczenie o wykonaniu szczepienia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony