Partner serwisu

Poznań: Prawie 250 tys. pasażerów w Q1. Rekordowe Dreamlinery

Rafał Dybiński 28.04.2022

Poznań: Prawie 250 tys. pasażerów w Q1. Rekordowe Dreamlinery
fot. Piotr Bożyk
Pierwszy kwartał zamknęliśmy wynikiem 247 093 odprawionych pasażerów, co stanowi wzrost w stosunku do tego samego okresu z ubiegłego roku aż o 1266 proc. - poinformował port lotniczy Poznań im. Henryka Wieniawskiego w oficjalnym komunikacie.
Na lotnisku stolicy Wielkopolski największy udział w odradzającym się ruchu miały połączenia niskokosztowe. W tym przypadku odnotowano imponujący wzrost o 1577 proc. w odniesieniu do pierwszego kwartału z ubiegłego roku. Z takich usług skorzystało w sumie nieznacznie ponad 161 tys. podróżnych.

Połączenia czarterowe przyniosły wzrost o 1078 proc. Z takich lotów skorzystało 41 574 pasażerów. Dokładnie 43 754 podróżnych wybrało natomiast połączenia tradycyjne. W tym przypadku wzrost w porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku wyniósł 871 proc.

Port lotniczy Poznań im. Henryka Wieniawskiego przypomniał, że do marca 2022 roku realizowano zimowe programy czarterowe dalekiego zasięgu do Cancun w Meksyku i Purto Plata w Dominikanie. Boeingi 787 Dreamliner, wykonujące rejsy na zlecenie biura Rainbow Tours, notowały rekordowe współczynniki wypełnienia miejsc, przekraczające 97 proc.

Ważnym wydarzeniem było uruchomienie przez Ryanair nowych tras do Palma de Mallorca na Balearach, Cagliari na Sardynii oraz portu Sztokholm-Arlanda. Niskokosztowiec z Irlandii zaoferował także sezonowe połączenia do Rzymu, Barcelony-Girony, Zadaru i na Korfu.

Węgierski Wizz Air powrócił natomiast z lotami do Eindhoven i portów Doncaster/Sheffield, Oslo-Torp oraz Paryża-Beauvais. Ponadto w marcu bieżącego roku wznowiono regularne rejsy SAS do Kopenhagi.Wśród dziesięciu najpopularniejszych kierunków z Poznania w pierwszym kwartale bieżącego roku na podium znalazły się Londyn-Stansted (Ryanair), Londyn-Luton (Wizz Air) oraz Dublin (Ryanair). Czołówkę uzupełniły Alicante, Malta, Lwów, Paryża-Beauvais, Oslo-Torp, Budapeszt i Cork. Wśród pięciu najpopularniejszych kierunków czarterowych znalazły się natomiast Hurghada, Puerto Plata, Fuerteventura, Cancun i Marsa Alam. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony