Partner serwisu

Poznań: Ponad 203 tys. pasażerów w maju, niemal jak w 2019 roku

Rafał Dybiński 28.06.2022

Poznań: Ponad 203 tys. pasażerów w maju, niemal jak w 2019 roku
fot. Poznan Airport
Port Lotniczy Poznań im. Henryka Wieniawskiego obsłużył w maju 2022 roku nieznacznie ponad 203 tys. pasażerów – poinformowało wielkopolskie lotnisko w mediach społecznościowych.
Dokładnie 203 131 odprawionych podróżnych oznacza odbudowę ruchu w stosunku do tego samego miesiąca 2019 roku na poziomie 96,38 proc. oraz wzrost o 547 proc. w odniesieniu do tego samego okresu 2021 roku.

Wynik z maja bieżącego roku to drugi najlepszy wynik w Polsce wśród lotnisk obsługujących powyżej miliona pasażerów rocznie. Najwyższy wskaźnik odbudowy wśród wszystkich krajowych portów lotniczych odnotowano w minionym miesiącu w Modlinie.

Na lotnisku stolicy Wielkopolski największy udział w odradzającym się ruchu miały połączenia niskokosztowe. W tym przypadku odnotowano wzrost aż o 1219 proc. w odniesieniu do maja z ubiegłego roku. Z takich usług skorzystało w sumie nieznacznie ponad 128 tys. podróżnych.

Połączenia czarterowe przyniosły wzrost o 144 proc. Z takich lotów skorzystało niemal 44 tys. pasażerów. Ponad 30 tys. podróżnych wybrało natomiast połączenia tradycyjne. W tym przypadku wzrost w porównaniu z majem ubiegłego roku wyniósł 819 proc.

Najwyższe poziomy wypełnienia notowały samoloty do Alicante, Cork, Dublina i Palma de Mallorca. Najpopularniejszymi kierunkami czarterowymi w maju były natomiast Antalya, Heraklion i Hurghada.

Przypomnijmy, że w kwietniu bieżącego roku lotnisko stolicy Wielkopolski obsłużyło prawie 156 tys. pasażerów. Wynik z czwartego miesiąca bieżącego roku był trzecim w historii najlepszym wynikiem kwietniowym portu nad Wartą. Najwyższe poziomy wypełnienia notowały wówczas samoloty do Alicante, Barcelony-Girony, Ammanu, Rzymu i Dublina. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE
 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony