Partner serwisu

Poznań: 268 tys. pasażerów w czerwcu i 91 proc. rekordowego wyniku

Redakcja/inf. pras. 25.07.2022

Poznań: 268 tys. pasażerów w czerwcu i 91 proc. rekordowego wyniku
fot. Poznan Airport/Twitter
Port Lotniczy Poznań im. Henryka Wieniawskiego obsłużył w czerwcu 268 tys. pasażerów – poinformował w mediach społecznościowych Związek Regionalnych Portów Lotniczych.
Wynik z szóstego miesiąca bieżącego roku oznacza wzrost o liczby podróżnych 180 proc. w odniesieniu do tego samego okresu ubiegłego roku. Wówczas lotnisko stolicy Wielkopolski odprawiło 96 tys. pasażerów, czyli dokładnie mniej o 172 tys.

268 tys. podróżnych, których doliczono się w czerwcu bieżącego roku, to również aż 91 proc. ruchu z rekordowego czerwca 2018 roku. Wówczas obsłużono 292 tys. pasażerów.

Przypomnijmy, że w maju bieżącego roku Port Lotniczy im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu odprawił nieznacznie ponad 203 tys. podróżnych. Ten wynik był z kolei drugim najlepszym w Polsce wśród lotnisk obsługujących powyżej miliona pasażerów rocznie. Najwyższe poziomy wypełnienia notowały samoloty do Alicante, Cork, Dublina i Palma de Mallorca. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Poznański Port Lotniczy rozpoczął niedawno proces dekarbonizacji, którego pierwszym krokiem jest podpisana umowa z TÜV SÜD Polska. Lotnisko stolicy Wielkopolski zamierza pozyskiwać energię z fotowoltaiki, a nadwyżkę wykorzystać do produkcji zielonego wodoru. Rolą TÜV SÜD, będzie analiza możliwości dostępnych technologii i ich optymalizacja w kontekście wymagań technicznych i funkcjonalnych. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony