Partner serwisu

Poznań: 203 tys. pasażerów w sierpniu. Wzrost o 85 proc. rok do roku

Rafał Dybiński 13.09.2021

Poznań: 203 tys. pasażerów w sierpniu. Wzrost o 85 proc. rok do roku
fot. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa
Port Lotniczy Poznań obsłużył w sierpniu 203 tys. pasażerów - poinformował w mediach społecznościowych Związek Regionalnych Portów Lotniczych.
Wyniki z ósmego miesiąca 2021 roku oznaczają wzrost o 93 tys. podróżnych, czyli o 85 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Od stycznia do sierpnia bieżącego roku z siatki połączeń wielkopolskiego lotniska skorzystało w sumie 538 tys. pasażerów.

Niedawno linie lotnicze Ryanair ogłosiły zimowy rozkład lotów z Poznania oraz inaugurację czterech nowych połączeń. Łącznie od października tani przewoźnik zaoferuje 23 trasy ze stolicy Wielkopolski.
Na liście nowych miejsc docelowych z Poznania, obsługiwanych przez niskokosztowca z Zielonej Wyspy, pojawią się Amman, Bruksela, Helsinki czy Manchester. 

– Ryanair angażuje się w odbudowę ruchu lotniczego oraz turystyki w Polsce przywracając połączenia, a także uruchamiając nowe trasy. To potwierdza, że podróże lotnicze wracają do poziomu sprzed pandemii –podkreślił Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz, linii lotniczych wchodzących w skład Grupy Ryanair. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Przedstawiciele Portu Lotniczego Poznań-Ławica wzięli udział w lipcu w delegacji Województwa Wielkopolskiego, pod przewodnictwem Jacka Bogusławskiego, która przebywała z wizytą studyjną w Niderlandach. Jej celem było poznanie rozwiązań w obszarze wykorzystania wodoru w regionalnym lotnisku oraz nawiązanie współpracy w obszarze gospodarki wodorowej. Groningen Airport Eelde jako pierwszy port na świecie stworzy bowiem Lotniczą Dolinę Wodorową, wpisaną w strategię lotniska na lata 2021-2030.

Podczas pobytu delegacja miała również możliwość spotkania z przedstawicielem europejskiej Doliny Wodorowej, która obejmuje Prowincję Groningen. Omówiono wówczas potencjał drzemiący w koalicji Dolin Wodorowych, które powinny w pełni wykorzystywać transport drogowy, kolejowy, wodny oraz lotniczy oparty na wodorze w budowę przyszłości transportu lotniczego w sposób zrównoważony, tj. w poszanowaniu celów klimatycznych. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony