Partner serwisu

Pożar frachtowca Ethiopian Airlines. Samolot stanął w ogniu

Emilia Derewienko 22.07.2020

Pożar frachtowca Ethiopian Airlines. Samolot stanął w ogniu
fot. FATIII Aviation, Twitter
Boeing 777F linii Ethiopian Airlines zapalił się na międzynarodowym lotnisku Szanghaj-Pudong. Wydaje się, że pożar pochodzi z głównego pokładu ładunkowego i spłonął przez górny kadłub – czytamy na Twitterze FATIII Aviation.
Prawdopodobnie samolot etiopskich linii lotniczych to maszyna o rejestracji ET-ARH, 5-letni frachtowiec Boeing 777, który wyleciał z Brukseli o godzinie 16:41.

Przewoźnik nie ma w ostatnich latach szczęścia. W marcu 2019 roku rozbił się samolot Boeing 737 MAX z 157 pasażerami na pokładzie, zaledwie kilka minut po starcie. Uziemiono wówczas wszystkie tego typu wąskokadłubowe samoloty na całym świecie. Kwestia ta pozostaje nadal w opracowaniu – MAX-y nie uzyskały pozwolenia na wykonywanie połączeń do dziś.

W 2014 roku zapalił się z kolei inny samolot Ethiopian Airlines – Boeing 787 Dreamliner. Maszyna stała na płycie lotniska Heathrow w Londynie. Śledztwo wykazało, że bezpośrednią przyczyną pożaru odrzutowca były problemy z bateriami litowo-manganowymi, znajdującymi się w awaryjnym nadajniku lokalizacyjnym.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony