Partner serwisu

Powstały Canarian Airways. A319 linii poleci latem do Hiszpanii, Niemiec i Wielkiej Brytanii

Rafał Dybiński 20.02.2021

Powstały Canarian Airways. A319 linii poleci latem do Hiszpanii, Niemiec i Wielkiej Brytanii
fot. Canarian Airways
Canarian Airways to nowe linie lotnicze, które zainaugurują działalność operacyjną w czerwcu bieżącego roku.
Przewoźnik z archipelagu hiszpańskich Wysp Kanaryjskich będzie realizował połączenia z portu lotniczego Aeropuerto de Tenerife Sur. Na początek jego miejscami docelowymi mają być Barcelona, Berlin, Bilbao, Cardiff, Glasgow, Madryt i Vigo.Canarian Airways, które są projektem finansowanym przez czternastu właścicieli hoteli na Wyspach Kanaryjskich, rozpoczną obsługę pasażerów jednym airbusem A319-100. Maszyna zarejestrowana jako EC-NMO wcześniej latała dla Atlantic Airways jako OY-RCG. Odrzutowiec jest aktualnie tak skonfigurowany, że może pomieścić na pokładzie 144 pasażerów. Jedyną dostępną klasą samolotu będzie ekonomiczna.

Na czele nowego przewoźnika stanie Jorge Marichal. – Cieszymy się bardzo, bo ta kuta od lat idea stała się wreszcie rzeczywistością, nie tylko jako pomysł biznesowy, ale także filozoficzny. Więzi społeczne przynoszą korzyści, tym bardziej, kiedy żyjemy w czasach, gdy potrzeba nam większej niż kiedykolwiek niezależności – podkreślił Marichal podczas oficjalnej prezentacji nowych linii lotniczych.

Głównym czynnikiem motywującym do powstania Canarian Airways było pragnienie posiadania przez region własnego przewoźnika powietrznego, niezależnego od zewnętrznych. Przyjęty model biznesowy zakłada ścisłe zintegrowanie z działalnością hotelową na Wyspach Kanaryjskich. Podróżni zyskają w ten sposób pakiety obejmujące zakwaterowanie i loty.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony