Partner serwisu

Powstała Itaka Hungary Travel Agency. Rejsy z Węgier do Egiptu i na Zanzibar

Redakcja/inf. pras. 15.07.2022

Powstała Itaka Hungary Travel Agency. Rejsy z Węgier do Egiptu i na Zanzibar
fot. Itaka
Biuro Podróży Itaka zainwestowało na Węgrzech i uruchomiło Itaka Hungary Travel Agency. Jej siedziba mieści się w samym centrum Budapesztu, przy prestiżowej Váci utca.
Spółka córka Itaka Holdings planuje już w sezonie zimowym cztery łańcuchy czarterowe z Węgier do dwóch destynacji w Egipcie, a konkretnie do Marsa Alam i Taby oraz na Fuerteventurę na Wyspach Kanaryjskich, a także na Zanzibar.

– Nasze nowe biuro i rozpoczęcie działalności na Węgrzech to konsekwencja polityki zarządu firmy rozwijania inwestycji w rynki zagraniczne. Po Czechach i rynkach wschodnich teraz czas na Węgry, kraj o wielkim potencjale, którego mieszkańcy kochają odkrywać świat, mają doświadczenia w podróży i docenią nasz produkt – podkreślił Piotr Henicz, wiceprezes Itaka Holdings i wiceprezes Polskiej Izby Turystyki, który niedawno udzielił wywiadu Rynkowi Lotniczemu.

Dyrektorem zarządzającym Itaka Hungary został Gábor Kreiter, który wcześniej przez 13 lat był menedżerem sprzedaży na Europę Wschodnią w Hotelbeds/TUI Group. Od roku prowadzi także własne biuro agencyjne Selected Travel Solutions.

Dyrektorem sprzedaży Itaka Hungary został z kolei Zsolt Kovács, natomiast dyrektorem operacyjnym i ds. produktu Ferenc Csabai. – Itaka jest nie tylko największym graczem w Polsce, ale także, po przejęciu Cedoka, jednym z trzech największych czeskich touroperatorów. Co roku setki tysięcy turystów z rynku polskiego i czeskiego wybierają ofertę Itaki, co dało podstawę zaistnienia także na Węgrzech – przyznał Gábor Kreiter.

Firma została już zarejestrowana w Urzędzie Rządowym w Budapeszcie i posiada zabezpieczenie w wysokości 211 807 885 węgierskich forintów w Colonnade. Start sprzedaży zaplanowano już w sierpniu, a pod koniec lata Itaka Hungary zaprezentuje swoją ofertę biurom agencyjnym podczas road-show.

Czy rynek węgierski będzie tylko wstępem do innych zagranicznych? Z jakimi przewoźnikami zostały podpisane umowy? – Aktualnie kontraktowane są przeloty ze Smartwings i Wizzair; kolejne inwestycje w rynki zagraniczne zależą od tego czy i gdzie będą sprzyjające warunki dla rozwoju branży, biorąc pod uwagę np. sytuację geopolityczną – odpisała nam Ewa Maruszak z Biura Podróży Itaka.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony