Partner serwisu

Powstaje nowe centrum serwisowe Leonardo

Rafał Dybiński 22.11.2021

Powstaje nowe centrum serwisowe Leonardo
Fot. Leonardo
Saudia Aerospace Engineering Industries (SAEI) i Leonardo ogłosiły na pokazach Dubai Airshow (14-18 listopada 2021) podpisanie porozumienia o współpracy (MOA), które wzmocni poziom usług serwisowych dla rosnącej floty pośrednich dwusilnikowych śmigłowców AW139 w Królestwie Arabii Saudyjskiej.
Dzięki temu porozumieniu, SAEI rozpocznie proces kwalifikacji, aby zostać uznanym za autoryzowane centrum serwisowe Leonardo w Arabii Saudyjskiej dla modelu śmigłowca - AW139 i zapewni podstawową obsługę. MOA uwzględnia również dodanie śmigłowców AW169 i AW609 TiltRotor w przyszłości.

– Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani na pierwsze autoryzowane centrum serwisowe Leonardo w Królestwie Arabi Saudyjskiej dla śmigłowców AW139, AW169 i AW609 firmy Leonardo – powiedział kapitan Fahd Hamzh Cyndy, dyrektor generalny SAEI. – Jestem przekonany, że nasze możliwości zapewnią właścicielom i operatorom linii lotniczych łatwy dostęp do opłacalnych i terminowych usług, umożliwiając im osiągnięcie zwiększonego bezpieczeństwa i wydajności, oferując jednocześnie doskonałą możliwość uzyskania połączeń lotniczych i wygodę dla pasażerów – dodał Fahd Hamzh Cyndy. 

–  Jesteśmy zaszczyceni, że możemy współpracować z SAEI, aby zapewnić rosnącej flocie śmigłowców AW139 w Arabii Saudyjskiej jakość usług, na jakie zasługują ich operatorzy. W pełni podzielamy wspólne wartości i cele dotyczące bezpieczeństwa i efektywności lotów. Wyjątkowe umiejętności i wiedza SAEI w zakresie obsługi technicznej statków powietrznych będą bardzo korzystnie oddziaływać na użytkowanie śmigłowców AW139, tak aby mogły one skutecznie i terminowo służyć społecznościom – Gian Piero Cutillo, dyrektor zarządzający Leonardo Helicopters. 

Firma Leonardo posiada ponad 90 centrów usług w ponad 40 krajach na całym świecie, oferując kompleksowe usługi wsparcia i szkolenia, które zapewniają operatorom korzyści pod względem bezpieczeństwa, jakości, skuteczności, kosztów i zrównoważonego rozwoju,  co stanowi podstawę planu strategicznego Leonardo BeTomorrow 2030. AW139 od czasu certyfikacji w 2004 roku to najlepiej sprzedający się typ śmigłowca w swojej kategorii, który do tej pory odnotował zamówienia na ponad 1200 sztuk od ponad 290 klientów w ponad 70 krajach. AW139 jest szczególnie popularny na Bliskim Wschodzie, służbę szerokiego zakresu misji, takich jak transport korporacyjny, ratownictwo medyczne, akcje poszukiwawcze, pilnowanie porządku publicznego transportu morskiego i misji rządowych, pełni ponad 150 maszyn firmy Leonardo. 

SAEI jest dostawcą rozwiązań technicznych dla lotnictwa w regionie Królestwa Arabii Saudyjskiej, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, mającym ponad 60 lat doświadczenia oraz ponad 4200 wykwalifikowanych i wyszkolonych profesjonalnych pracowników. Posiada certyfikaty GACA, FAA, EASA, a także kilku innych organów regionalnych i międzynarodowych, oferując szeroką gamę zintegrowanych usług serwisowych, naprawczych i remontowych (MRO) dla właścicieli oraz operatorów cywilnych i wojskowych statków powietrznych, zarówno lokalnych, jak i zagranicznych. Usługi SAEI obejmują konserwację statków powietrznych, silników i podzespołów, a także inżynierię, obsługę liniową, produkcję, łańcuch dostaw i logistykę.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony