Partner serwisu

Powrót lotów do Argentyny najwcześniej za dwa miesiące

Rafał Dybiński 14.08.2020

Powrót lotów do Argentyny najwcześniej za dwa miesiące
Fot. British Airways
Administracja Lotnictwa Cywilnego Argentyny (ANAC) nie wydała jeszcze zezwolenia na wznowienie lotów. Minister transportu Argentyny Mario Meoni oznajmił na początku bieżącego tygodnia, że nastąpi to najwcześniej za 60 dni - informuje dziennik "Clarin".
Niepewność o przyszłość linii lotniczych w Argentynie rośnie, bowiem wszystko wskazuje na to, że nie wznowią swoich działalności we wrześniu, tak jak to planowano w kwietniu, po ogłoszeniu rządowych blokad i restrykcji.

Meoni zapowiedział, że nie uchyli ograniczeń w podróżowaniu, dopóki nie otrzyma pozytywnych opinii Ministerstwa Zdrowia i każdego z gubernatorów prowincji Argentyny. To może potrwać nawet dwa miesiące.

Kraj Srebra, podobnie jak większość południowoamerykańskich sąsiadów, zawiesił loty międzynarodowe i krajowe w marcu. To miało powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19, ale pół roku później cały kontynent stał się jednym z najbardziej dotkniętych pandemią regionem świata.

Koronawirus SARS-CoV-2 wyrządził już wiele szkód liniom lotniczym z Ameryki Południowej. Avianca z Kolumbii czy grupa LATAM złożyły wnioski o ochronę przed upadłością i postępowanie naprawcze pod nadzorem sądu w Nowym Jorku. Zawieszenie lotów zniosły na razie tylko Brazylia i Ekwador, które przy zachowaniu nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa, wznowiły częściowo usługi.  Tak na pewno nie stanie się jednak w najbliższych tygodniach w Argentynie, do której planowane wcześniej na jesień rejsy międzykontynentalne wycofały z rozkładu Air New Zealand, Aeromexico, Air Canada, Emirates, Ethiopian Airlines, Air France, Iberia, KLM, Qatar Airways czy Alitalia. Narodowy przewoźnik Włoch zamierzał obsługiwać dwa razy w tygodniu trasę Rzym-Buenos Aires.

Cztery loty w tygodniu z Londynu od września do stolicy Argentyny oferowały też British Airways. Rejsy z Los Angeles do Buenos Aires odwołały już American Airlines. Niejasna jest również przyszłość połączeń z Miami, Dallas i Nowego Jorku. Delta Air Lines zamierzała również trzy razy w tygodniu latać od września, zwiększając ofertę nawet do codziennej w październiku. Więcej wyczucia wykazały Lufthansa i United Airlines, które planowały loty do Argentyny dopiero od października. Turkish Airlines lata na razie ze Stambułu do Sao Paulo i choć zapowiadały przedłużenie trasy do Buenos Aires, to nie została jeszcze ustalona oficjalna data. Niewiadomą są jeszcze loty Norwegiana z Londynu do stolicy Argentyny.

Najszybszy wydaje się w tej sytuacji powrót do Kraju Srebra tanich przewoźników z Brazylii, czyli GOL i Azul, które planują wstępnie wznowienie usług od października. Nastąpi to oczywiście tuż po tym jak zielone światło do reaktywacji krajowych tras uzyskają Aerolineas Argentinas.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony