Partner serwisu

Porter Airlines ponownie przełożyły datę wznowienia lotów

Rafał Dybiński 16.04.2021

Porter Airlines ponownie przełożyły datę wznowienia lotów
fot. Porter Airlines
Porter Airlines wznowią działalność nie wcześniej niż 21 czerwca – poinformowały w oficjalnym komunikacie linie lotnicze z Kanady.
Przewoźnik z Toronto po raz kolejny w tym roku przesunął planowaną datę ponownego uruchomienia. Wcześniej zamierzał uczynić to 19 maja, ale niepewności związane z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 i krajowymi restrykcjami zmusiły raz jeszcze do przełożenia restartu.

– Rządowi decydenci w ostatnich tygodniach prowadzili otwartą i żywiołową dyskusję na temat złagodzenia ograniczeń w podróżowaniu w oparciu o oczekiwania, że ​​programy szczepień w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie będą bardzo zaawansowane na początku lata – tłumaczył Michael Deluce, prezes Porter Airlines.

– Zdajemy sobie sprawę, że krótkoterminowe środki w zakresie zdrowia publicznego, zostały wzmocnione. Patrzymy w przyszłość na lato i przygotowujemy się na możliwość zniesienia niektórych ograniczeń w podróżowaniu. Rozpoczniemy proces odbudowy naszej działalności jako tak szybko, jak pozwolą na to warunki, w oparciu o decyzje rządu – podkreślił Deluce.

Porter Airlines opierają swoją działalność o sieć połączeń z Billy Bishop Toronto City Airport. Przewoźnik z Ontario zaparkował całą swoją flotę 21 marca ubiegłego roku, kiedy to Kanada zaczęła ograniczać podróże lotnicze w związku z rosnącymi obawami dotyczącymi rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Surowe restrykcje pozostają w dużej mierze zachowane chociaż Kraj Klonowego Liścia wdrożył pewne protokoły dotyczące testowania i kwarantanny.

Porter Airlines obsługiwały w sumie 19 miast, a konkretnie 15 w Kanadzie i cztery w USA. Przewoźnik z Toronto planuje odtworzyć jak najwięcej tras ze swojej starej sieci, wykorzystując swoich 29 odrzutowców De Havilland Dash 8-400. Niemniej w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy zwolnił aż 90 proc. z 1500 zatrudnionych pracowników.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony