Partner serwisu

Port Zielona Góra-Babimost potroił liczbę pasażerów od maja

Redakcja/inf. pras. 12.07.2021

Port Zielona Góra-Babimost potroił liczbę pasażerów od maja
fot. Witold Urbanowicz
Sezon wakacyjny sprzyja wyjazdom, a pasażerowie chętnie wybierają samolot jako środek transportu. Wzrost zainteresowania podróżami lotniczymi zauważalny jest także na lotnisku Zielona Góra-Babimost.
Lubuski port lotniczy wyraźnie poprawia wyniki i rozbudowuje siatkę połączeń. Czerwiec był najlepszym miesiącem od początku roku pod względem operacji lotniczych i liczby pasażerów, bowiem z usług portu w Zielonej Górze skorzystało 1805 podróżnych. To trzy razy więcej niż miesiąc wcześniej.

Zdecydowana większość to podróżni, którzy wybrali połączenia pomiędzy Zieloną Górą a Warszawą realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Zauważalnie wzrosła też liczba operacji lotniczych. W w ubiegłym miesiącu obsłużono 151 rejsów, co stanowi wzrost o ponad 160 proc. w porównaniu z majem bieżącego roku. 

– Podróże samolotem są gwarancją odbudowy ruchu lotniczego po przerwie spowodowanej pandemią. Cieszymy się, że pasażerowie tak chętnie powracają do latania – wyznał Andrzej Klewiado, rzecznik PPL. – 
Mamy nadzieję, że połączenia wakacyjne z lotniska w Zielonej Górze oraz wznowienie lotów czarterowych przełożą się na jeszcze lepsze wyniki – dodał Klewiado. 

Od końca czerwca dostępne są loty czarterowe do Antalyi w Turcji realizowane przez Freebird Airlines, a od lipca do chorwackiej Rijeki, obsługiwane przez PLL LOT. – Czerwcowy bilans zielonogórskiego lotniska pozwala pozytywnie patrzeć na kolejne miesiące. Wciąż daleko nam do rekordowych wyników z 2019 roku, lecz stopniowo odrabiamy straty z początku roku i wierzymy, że sezon wakacyjny będzie nam w tym pomagał – podsumował Klewiado. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony