Partner serwisu

Port Wiedeń-Schwechat oferuje szybkie testy. Wynik najpóźniej po trzech godzinach

Rafał Dybiński 05.05.2020

Port Wiedeń-Schwechat oferuje szybkie testy. Wynik najpóźniej po trzech godzinach
fot. Vienna Airport
Port lotniczy Wiedeń-Schwechat poinformował w oficjalnym komunikacie, że oferuje od poniedziałku 4 maja odpłatne szybkie testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Podróżni mogą dzięki temu uniknąć dwutygodniowej kwarantanny w stolicy Austrii.
Uzyskane zaświadczenie o negatywnym wyniku przeprowadzonego maksymalnie cztery dni wcześniej testu pozwoli uniknąć konieczności spędzenia przynajmniej 14 dni w izolacji.

Prywatne laboratorium, zlokalizowane w porcie stolicy Austrii, wyceniło badanie próbki na 190 euro. Wymazy pobierane są z gardła lub jamy nosowej. Wynik testu jest znany już po dwóch, najwyżej trzech godzinach. W celu uniknięcia bliższego kontaktu z innymi oczekującymi klientami można umówić się wcześniej na badanie.

Laboratorium mieści się na parterze Office Park 3, usytuowanym między wieżą a hotelem. Wejście znajduje się od strony ulicy, a najbliższy parking zorganizowano w garażu Office Park 2, gdzie jest zlokalizowana siedziba Austrian Airlines.

Pozytywny wynik testu należy zgłosić zgodnie z oficjalnymi wymogami. Zakażone osoby zostaną natychmiast powiadomione telefonicznie i skierowane do odpowiedniej placówki. Testy przeprowadza się tylko osobom nie wykazującym głównych objawów wirusa COVID-19, czyli gorączki oraz kaszlu. Do badania mogą się zgłosić także chętni, którzy nie mieli kontaktu z osobą, która może być zarażona.

Port lotniczy Wiedeń-Schwechat, który obsłużył przed rokiem 31 662 189 pasażerów, wprowadził wcześniej nakaz noszenia maseczek ochronnych na twarz oraz mierzenia temperatury przed odlotem i po przylocie. Austria ograniczyła ruch międzynarodowy na niektórych trasach od 18 marca, wstrzymując między innymi wszystkie połączenia z Ukrainą i Rosją.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo