Partner serwisu

Port Warszawa-Modlin uruchamia Punkt Wymazowy

Redakcja/inf. pras. 28.02.2021

Port Warszawa-Modlin uruchamia Punkt Wymazowy
fot. Port Lotniczy Warszawa-Modlin/ Facebook
Od 1 marca na Lotnisku Warszawa-Modlin uruchomiony zostanie specjalny Punkt Wymazowy COVID-19 Synevo, w którym pobierany będzie materiał do badań antygenowych oraz badań metodą RT-PCR, w kierunku COVID-19. Obiekt zlokalizowany będzie na Parkingu 1, przed wejściem do Terminala.
Na ten moment wymazy pobierane będą w poniedziałki i piątki, od północy do godz. 5:00, przed lotami do Eindhoven. Podróżni udający się do Holandii są zobowiązani do przedstawienia przewoźnikowi negatywnego wyniku testu antygenowego na COVID-19 wykonanego do 4 h przed odlotem.

Władze holenderskie wymagają również od podróżujących negatywnego wyniku badania RT-PCR, który powinien być wykonany najwcześniej na 72 h przed planowanym przyjazdem do Holandii.

Wyniki testu antygenowego będą wydawane na miejscu maksymalnie w ciągu 1 h od momentu pobrania – w języku polskim i angielskim, zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej. W przypadku wyniku online pacjent otrzyma wiadomość SMS z kodem dostępu.

Test antygenowy kosztuje 180 zł, natomiast test wykonywany metodą RT-PCR kosztuje 450 zł. Należy pamiętać również o odpowiednim przygotowaniu do badania. Przed pobraniem należy być trzy godziny po ostatnim posiłku. Nie należy myć zębów oraz nie należy stosować płynów do płukania jamy ustnej, a także nie żuć gumy ani stosować żadnych tabletek na gardło.

– Z powodu globalnego rozprzestrzenienia się wirusa SARS-CoV-2 cywilny ruch pasażerski niemal przestał istnieć, a z nieba zniknęły miliony lotów. Ruch w Polsce cofnął się do poziomu notowanego wcześniej w Polsce 15 lat temu. Jako branża z dużą nadzieją patrzymy na globalne efekty szczepień przeciwko COVID-19. Ale ta pandemia podobnie jak zamachy z 2001 roku na zawsze zmienią lotnictwo. Nowe standardy bezpieczeństwa na lotniskach stają się już codziennością. Dlatego uruchomiliśmy na naszym lotnisku punkt, w którym można w ekspresowym czasie zrobić testy na COVID-19 – mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa zarządu MPL Warszawa/Modlin.

Jak dodaje, następne miesiące będą kluczowe dla przyszłości rynku lotniczego w Polsce i Europie. – Od tego jak będą przebiegać programy szczepień w poszczególnych krajach UE zależy przyszłość wielu portów lotniczych i przewoźników – podkreśla Chorzewski.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony