Partner serwisu

Norymberga: Liczby podróżnych jak z 1985 roku. PLL LOT wznowią usługi wiosną?

Rafał Dybiński 13.01.2021

Norymberga: Liczby podróżnych jak z 1985 roku. PLL LOT wznowią usługi wiosną?
fot. Airport Nurnberg
917 296 pasażerów skorzystało z lotniska im. Albrechta Duerera w Norymberdze w 2020 roku – poinformowano w oficjalnym komunikacie. To spadek o 77,7 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem.
Mniej niż milion podróżnych na lotnisku w Norymberdze po raz ostatni odnotowano w 1985 roku. Ubiegłoroczny spadek jest spowodowany głównie wybuchem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Port im. Albrechta Duerera od marca do czerwca obsługiwał jedynie rejsy cargo z towarami pilnej potrzeby i sprzętem medycznym potrzebnym do walki z wirusem COVID-19.

Ruch lotniczy w drugim największym mieście Bawarii częściowo odbudował wiosenne straty latem, ale jesienią nastąpił kolejny gwałtowny spadek. Pomimo różnorodnej oferty rejsów biznesowych, rekreacyjnych czy do największych węzłów komunikacyjnych, wiele linii lotniczych musiało później niemal całkowicie zawiesić swoją działalność w rejencji Środkowa Frankonia, której gospodarczą stolicą jest właśnie Norymberga.
Co ciekawe, najbardziej stabilne pozostały oferty lotów do Europy Wschodniej oraz na Bałkany i do Turcji. Zainteresowaniem cieszyły się również rejsy do Amsterdamu, Frankfurtu nad Menem i Paryża.

Nadzieje na 2021 rok daje wdrażana kampania szczepień i coraz odważniejsze oferty czarterowych przewoźników, takich jak TUIfly czy Corendon Airlines, które oprócz rejsów do kilku tureckich destynacji zamierzają również latać do Chanii na Krecie, na hiszpańskie Ibizę i Lanzarote, a także do marokańskiego Marrakeszu i Tel Awiwu w Izraelu. Poza tym pozostaną regularne rejsy KLM do Amsterdamu i Turkish Airlines do Stambułu.

Lufthansa, SWISS, Austrian Airlines, Air France i PLL LOT zamierzają natomiast wiosną wznowić swoje usługi. Ryanair i Wizz Air nie ujawnili jeszcze swoich planów dotyczących Norymbergi w sezonie letnim 2021 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony