Partner serwisu

Port w Dallas wstrzymał budowę terminalu dla American Airlines

Rafał Dybiński 25.08.2020

Port w Dallas wstrzymał budowę terminalu dla American Airlines
fot. Dallas-Fort Worth
Plany budowy nowego terminalu na lotnisku Dallas-Fort Worth zostały wstrzymane - informuje stacja "NBC". Projekt miał zostać ukończony do 2025 roku.
Władze największego pod względem zajmowanej powierzchni portu lotniczego na świecie, który posiada siedem pasów startowych, w tym trzy o długości powyżej 4 km, podpisały przed rokiem umowę z American Airlines na budowę nowego obiektu.

Jeden z trzech największych przewoźników Stanów Zjednoczonych ma swoją główną bazę właśnie w największym ośrodku Teksasu i planował tam inwestycję wartą wiele miliardów. Ambitny projekt storpedowała jednak pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 oraz gwałtowny spadek popytu na podróże powietrzne na całym świecie i doprowadziła wiele linii lotniczych na skraj upadłości.

Port Dallas-Fort Worth obsłużył w minionym roku blisko 75 mln pasażerów. Przewidywania na koniec bieżącego roku zakładają najwyżej 45 mln podróżnych. - Powrót do 75 mln nastąpi najwcześniej w 2022 roku. Bardziej jednak prawdopodobne jest to, że osiągniemy te liczby dopiero w 2023 roku - przyznał Sean Donohue, prezes obiektu z największego ośrodka Teksasu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo