Partner serwisu

Port Tokio-Narita udostępni centrum testowe. Wynik w dwie godziny

Rafał Dybiński 26.10.2020

Port Tokio-Narita udostępni centrum testowe. Wynik w dwie godziny
Fot. Tomasz Śniedziewski
Port Tokio-Narita udostępni w przyszłym miesiącu podróżnym centrum testowe na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Wynik badania będzie możliwy do uzyskania już po dwóch godzinach – informuje "Tha Japan Times".
Lotnisko aspirujące do miana doradcy strategicznego Centralnego Portu Komunikacyjnego wygospodarowało dla służby zdrowia dwa obiekty w budynkach terminali, głównie dla osób wylatujących z Japonii.

Centrum umożliwi wszystkim potencjalnym klientom odpłatne testy, a następnie wyda stosowne zaświadczenie wymagane w wybranych destynacjach. Cały proces szacowany jest na ponad dwie godziny. Uruchomienie laboratorium zaplanowano w listopadzie.

– Będziemy w stanie badać 700 osób dziennie. Zareagujemy na ewentualne większe zapotrzebowanie, zatrudniając jeszcze więcej lekarzy i pielęgniarek – podkreślił Atsuhiro Sakamoto, szef powołanej fundacji.

Rezerwacje z wyprzedzeniem na przeprowadzenie testu nie są wymagane, ale wszyscy podróżni umówieni na spotkanie mogą przejść badanie i uzyskać zaświadczenie za 380 dolarów. Centrum będzie otwarte 24 godziny na dobę i siedem dni w tygodniu.

Testy i wydawanie zaświadczeń w nocy oraz wcześnie rano będzie wiązało się z dodatkową opłatą. Badani mogą być tylko pasażerowie lotów. Osoby z gorączką lub kaszlem nie zostaną przyjęte.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo