Partner serwisu

Port Poznań-Ławica wsparty pożyczką 25 mln złotych

Rafał Dybiński 01.03.2021

Port Poznań-Ławica wsparty pożyczką 25 mln złotych
fot. Poznań-Ławica
Port Lotniczy Poznań-Ławica i Wielkopolski Fundusz Rozwoju poinformowały o zawarciu sześcioletniej umowy, w ramach której tak zwana Duża Pożyczka Płynnościowa w kwocie 25 mln zł przeznaczona zostanie na cele łagodzące skutki pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.
Wielkopolski Fundusz Rozwoju jest spółką Samorządu Województwa Wielkopolskiego, którego podstawową działalnością statutową jest wsparcie przedsiębiorców z terenu województwa wielkopolskiego poprzez oferowanie finansowania zwrotnego w postaci pożyczek udzielanych w sposób bezpośredni jak i pośrednio, przy współudziale pośredników finansowych.

Port Lotniczy Poznań-Ławica stanowi istotny element rozwoju stolicy Wielkopolski, jak i całego województwa, generując liczne korzyści, a tym samym wzmacniając gospodarkę lokalną, regionalną, a nawet krajową, zarówno w sferze społecznej, jak i ekonomicznej. Oferowane połączenia lotnicze wpływają na rozwój branży turystycznej, a także sektora usług powiązanych z tą branżą. Stwarzają one również możliwości dla wielkopolskich przedsiębiorców na nawiązanie oraz rozwój kontaktów międzynarodowych, zdobywanie nowych rynków zbytu, a także na lokowanie nowych inwestycji w Poznaniu i w regionie. To z kolei ma istotny wpływ na tworzenie nowych miejsc pracy i utrzymanie istniejących.

Celem przyznanego finansowania lotnisku Poznań-Ławica jest wsparcie instytucji publicznej, która w sposób szczególny została dotknięta bezpośrednimi skutkami epidemii wirusa COVID-19, a która działa w sektorze strategicznym dla rozwoju obszaru miejskiego Poznania, mając jednocześnie znaczący wpływ na rozwój całego regionu.

Wielkopolski Fundusz Rozwoju przekierował w kwietniu 2020 roku strumień środków finansowych w wysokości 36 mln zł w celu zwiększenia kapitału obrotowego małych i średnich przedsiębiorstw, związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą. Widząc ogromne zainteresowanie i zapotrzebowanie rynku na kapitał zewnętrzny uruchomiono dodatkową pulę 106 mln zł. Natomiast od lipca 2020 roku dzięki Poręczeniu Interwencyjnemu COVID – 19 sektor małych i średnich przedsiębiorstw ma dostęp do zewnętrznego finansowania w kwocie co najmniej 156 mln zł. Spectrum wspieranych branż jest bardzo szerokie, od salonów fryzjerskich, sklepów, restauracji, firm transportowych, aż po firmy produkcyjne.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony