Partner serwisu

Port Moskwa-Wnukowo wdraża oszczędności. Redukcje płac i personelu

Rafał Dybiński 29.04.2022

Port Moskwa-Wnukowo wdraża oszczędności. Redukcje płac i personelu
fot. vnukovo.ru
30 proc. pracowników portu Moskwa-Wnukowo zostało poinformowanych o możliwych wypowiedzeniach - donosi niemiecki serwis "aero.de".
Trzecie co do wielkości lotnisko stolicy Rosji wdraża program oszczędności z powodu gwałtownego załamania ruchu lotniczego w największym kraju świata. To efekt inwazji wojsk Putina w Ukrainie oraz sankcji nałożonych przez Unię Europejską, Wielką Brytanię, Kanadę i Stany Zjednoczone. Ponadto kilka portów na południu Rosji zostało zamkniętych z powodu "operacji wojskowych".

Podobne problemy, a nawet większe, są na stołecznych lotniskach Szeremietiewo i Domodiedowo. Port Wnukowo zatrudnia w sumie 3500 osób. Według doniesień z rosyjskich mediów zarobki pracowników trzeciego co do wielkości moskiewskiego lotniska w najbliższych miesiącach mają być na poziomie 2/3 wcześniejszego wynagrodzenia. Na tym może się jednak nie skończyć.

Port Moskwa-Wnukowo obsłużył w marcu bieżącego roku 990 tys. pasażerów. To niemal 19 proc. mniej aniżeli w tym samym miesiącu ubiegłego roku.

Trzecie co do wielkości lotnisko stolicy Rosji odprawiło w rekordowym 2019 roku ponad 24 mln podróżnych. W kolejnych dwunastu miesiącach ich liczba spadła o 47,7 proc. Później jednak stopniowo ruch pasażerski wracał do normalnych poziomów, ale wszystkie wysiłki zniweczyła inwazja w Ukrainie.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony