Partner serwisu

Port Lotniczy Wrocław: Już ponad 1,2 mln pasażerów

inf. pras. oprac. ad 07.06.2019

Port Lotniczy Wrocław: Już ponad 1,2 mln pasażerów
fot. Wrocław Airport
W maju wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 10 proc. pasażerów więcej niż rok temu. Imponujący wzrost odnotowali przewoźnicy sieciowi, bardzo dynamicznie przybywa też podróżnych w ruchu czarterowym. W przypadku 37 na 50 połączeń tanich linii w samolotach zajętych było ponad 90 proc. miejsc. 
W maju 2019 z wrocławskiego lotniska skorzystało blisko 318 tys. tys. pasażerów, tj. o 10,4 proc. więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. Przewoźnicy sieciowi na trasach międzynarodowych odnotowali wzrost o ponad 20 proc. Na pierwszych miejscach, pod względem liczby pasażerów, znajdują się Frankfurt i Monachium, oba kierunki obsługiwane przez Lufthansę.

6 maja ruszyło nowe połączenie sieciowe Wrocław – Amsterdam, obsługiwane przez globalnego potentata, holenderskie linie KLM. Samoloty na tej trasie latają codziennie. – Zainteresowanie pasażerów już w pierwszym miesiącu funkcjonowania nowego kierunku jest bardzo duże. Wszystko wskazuje na to, że Amsterdam powtórzy sukces połączenia na główne lotnisko Paryża, uruchomione przez linie Air France w podobnym okresie przed rokiem – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. 

Stabilnie rozwija się segment połączeń niskokosztowych. Tanie linie przewiozły w maju blisko 200 tys. pasażerów, co przełożyło się na wzrost o 5,7 proc. w porównaniu do maja 2018. W przypadku prawie wszystkich połączeń niskokosztowych w samolotach zajętych jest średnio ponad 90 proc. miejsc. Dotyczy to zwłaszcza tras do Hiszpanii, Włoch, na Maltę czy na Kretę, kierunków brytyjskich, wschodnich, a także połączeń do Paryża Beauvais, Eindhoven czy Reykjaviku. Systematycznie przybywa podróżnych w ruchu krajowym. Na trasie na warszawskie Lotnisko Chopina przewoźnik, PLL LOT, odnotował ponad 12 proc. pasażerów więcej niż w maju rok temu. 

W niezwykle dynamicznym tempie rozwija się ruch czarterowy – w maju z oferty biur podróży skorzystało ponad 34 proc. pasażerów więcej niż w analogicznym okresie 2018 roku. Powodzeniem cieszą się zwłaszcza Turcja, Grecja, Hiszpania i Bułgaria, podróżni mają też do wyboru Egipt, Tunezję, Włochy czy Albanię. Tegoroczną nowością w ofercie biur podróży jest Algarve, najbardziej na południe położony region Portugalii. Loty czarterowe do Algarve zostaną uruchomione w czerwcu. Drugą propozycją w Portugalii w ofercie biur podróży jest Madera, ceniona za walory krajobrazowe i ciepły, umiarkowany klimat „Wyspy wiecznej wiosny”. W tegorocznym sezonie letnim podróżni wrocławskiego portu mają do dyspozycji w sumie 83 połączenia: 50 niskokosztowych, w tym 18 atrakcyjnych kierunków południowych, 9 sieciowych oraz 24 połączenia czarterowe. 

Dodajmy, że od początku tego roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył już ponad 1,2 pasażerów, czyli o 11,5 proc. więcej niż przed rokiem.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony