Partner serwisu

Port Lotniczy Radom: Podpisano kolejną umowę za 45 mln zł

Emilia Derewienko 07.09.2020

Port Lotniczy Radom: Podpisano kolejną umowę za 45 mln zł
mat. pras.
Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL), właściciel lotniska w Radomiu, podpisało dziś kolejną umowę z Firmą Budowlaną "Anna-Bud" na kwotę 45,2 mln zł brutto. Umowa dotyczy udzielenia zamówienia publicznego na wykonanie w formule „projektuj i buduj” obiektów kubaturowych B1 i B3 w Porcie Lotniczym Radom-Sadków.
W ramach przetargu w porcie powstaną budynki administracyjne, które – poza terminalem – są niezbędne do funkcjonowania lotniska. To budynek administracyjny służb lotniskowych (B1) oraz hala garażowa z magazynami (B3). Ponadto istniejące obiekty kontenerowe zostaną dostosowane do przejęcia funkcji budynku socjalnego AON (Agentów Obsługi Naziemnej) i służb utrzymania lotniska.

Powstanie wewnętrzny układ drogowy, połączony z układem drogowym całego lotniska oraz z zewnętrznymi miejscami parkingowymi. Głównymi użytkownikami infrastruktury wspierającej będą: służby lotniskowe i administracja, Straż Graniczna, Urząd Celny i Agenci Obsługi Naziemnej. Powierzchnia całego terenu, objętego opracowaniem to ponad 32 tys. m kw.

Prace ruszą 9 listopada tego roku, natomiast budynki będą gotowe do użytkowania w lipcu 2022 roku.

Do dziś PPL podpisało 7 umów z wykonawcami prac na lotnisku w Radomiu na łączną kwotę ok. 435 mln zł. Przedmiotem umów są:

  • Wykonanie projektu budowlanego towarzyszących obiektów kubaturowych dla Lotniska Radom-Sadków;
  • Wykonanie projektu dróg kołowania oraz płyt postojowych;
  • Wykonanie projektu w zakresie parkingów, dróg miejskich, miejsc postojowych i dworców;
  • Wykonanie projektu budowy terminala dla lotniska Radom-Sadków;
  • Opracowanie dokumentacji projektowej i realizacja robót budowlanych dla inwestycji polegającej na przebudowie i wydłużeniu drogi startowej lotniska;
  • Budowę terminalu lotniska;
  • Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania: Budowa masztów oświetlenia nawigacyjnego drogi startowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na lotnisku Radom-Sadków.

W toku jest także postępowanie na budowę strażnicy LSP i wieży kontroli PAŻP – termin składania ofert ma zostać wyznaczony na 28 września. Także 1 października ma zostać otwarte postępowanie na realizację świateł nawigacyjnych. Ich budowa ruszy prawdopodobnie w czerwcu przyszłego roku, a będą gotowe do użytkowania za dwa lata.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Radom kontra Modlin. Wojna o lotnisko
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony