Partner serwisu

Port lotniczy Lublin z certyfikatem AHAC. "Duży krok w rozwoju cargo"

Redakcja/inf. pras. 13.07.2022

Port lotniczy Lublin z certyfikatem AHAC. "Duży krok w rozwoju cargo"
fot. Piotr Bożyk
Port lotniczy Lublin otrzymał Certyfikat Agenta Obsługi Naziemnej (AHAC) – poinformowało regionalne lotnisko na swojej oficjalnej stronie.
Dokument wydany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego umożliwia obsługę naziemną statków powietrznych wykonywaną na rzecz przewoźników lotniczych w zakresie obsługi materiałów niebezpiecznych.

Jak podkreślają przedstawiciele portu znad Bystrzycy to kolejny duży krok w stronę rozwoju działalności cargo i pozwoli zwiększyć portfolio świadczonych usług. "Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do korzystania z naszych usług" – zachęca lubelskie lotnisko.

Po długiej przerwie do regionalnego portu znad Bystrzycy wróciły połączenia Polregio. Pociągi w relacji Lublin Główny – Lublin Airport – Lublin Główny, które będą optymalnie skomunikowane z rozkładem lotów. Koszt przejazdu to jedyne 6,40 zł. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Od 11 czerwca touroperatorzy TUI oraz Coral Travel obsługują rejsy do kurortu Antalya, położonego nad Morzem Śródziemnym. Wakacyjne loty do Turcji wróciły po kilku latach przerwy do portu w Lublinie. Latem bieżącego roku znad Bystrzycy można także polecieć do Gdańska, bułgarskiego Burgas oraz chorwackiego Splitu. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony