Partner serwisu

Port Lotniczy Gdańsk gotowy do zimy (Zdjęcia)

Red. ed 28.11.2020

arrow
arrow
Port Lotniczy Gdańsk gotowy do zimy (Zdjęcia)
fot. Port Lotniczy Gdańsk
Port Lotniczy Gdańsk gotowy do zimy (Zdjęcia)
Port Lotniczy Gdańsk gotowy do zimy (Zdjęcia)
Port Lotniczy Gdańsk gotowy do zimy (Zdjęcia)
Kilkunastu pracowników, odbyte szkolenia, gotowy sprzęt i zapas środków chemicznych – tak Port Lotniczy Gdańsk przygotował się do Akcji Zima.
Służby zimowego utrzymania lotniska są odpowiedzialne za to, by nie było śniegu i lodu na drodze startowej, kołowania, na płytach postojowych i na szlakach dla pieszych. Wszystko dla bezpieczeństwa pasażerów, ekip lotniczych, samolotów i pracowników obsługi lotniska.

– Jesteśmy w pełnej gotowości do akcji zimowego utrzymania. Ubiegła zima była dla nas bardzo łaskawa. Liczymy, że ta przed nami też nas nie zaskoczy swoją intensywnością. Musimy być jednak przygotowani na każdą ewentualność, tak by wszystkie operacje lotnicze odbyły się sprawnie i bez przeszkód, a nasi pasażerowie bezpiecznie odlecieli i przylecieli do Gdańska – mówi Jarosław Lewkowicz, kierownik działu Eksploatacji Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

W ramach przygotowań do zimy na gdańskim lotnisku powołany został pełnomocnik odpowiedzialny za koordynację całej akcji, wybrani kierownicy i grupy pogotowia zimowego, którzy pracują w systemie 24-godzinnym. Firma zatrudniła lub przekierowała do pracy przy odśnieżaniu i odladzaniu 18 kierowców, operatorów sprzętu. Odbyli oni odpowiednie szkolenia.

Lotnisko przygotowało także cały park maszynowy, którym dysponuje. Przezbrojono sprzęt z utrzymania letniego na zimowy, zamiatarki na posypywarki, a kosiarki na pługi odśnieżne. Port Lotniczy Gdańsk ma 8 zestawów do odśnieżania, czyli samochody z pługiem i oczyszczarką, 2 oczyszczarki kompaktowe, ładowarkę kołową z doczepianym pługiem wirnikowym o wydajności 3,5 tyś ton/h, 2 samojezdne pługi wirnikowe na samochodach Ural, 3 ciągniki rolnicze John Deere z pługami i posypywarko-polewarkami, 2 inne polewarko-posypywarki i 2 samochody pomiarowe. Trwa postępowanie przetargowe na dostawę środków chemicznych na nowy sezon, ale w magazynach mamy 150 ton zapasu takich środków.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony