Partner serwisu

Port Lotniczy Bydgoszcz: W listopadzie 94 proc. pasażerów mniej

Red. ed 18.12.2020

Port Lotniczy Bydgoszcz: W listopadzie 94 proc. pasażerów mniej
fot. Port Lotniczy Bydgoszcz
Z Bydgoszczy ponownie można polecieć do Wielkiej Brytanii. Lotnisko jest w pełnej gotowości sanitarnej do obsługi pasażerów. Obostrzenia w podróżach wpływają jednak na statystyki portu.
W listopadzie bydgoski port obsłużył jedynie 1702 podróżnych, co przekłada się na spadek o 94 proc. w stosunku do tego samego miesiąca roku ubiegłego. Wykonanych zostało 298 operacji lotniczych, czyli o 46,5 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2019 roku.

Od 17 grudnia w Porcie Lotniczym Bydgoszcz znów lądują samoloty Ryanair. Tego dnia zaplanowany jest rejs z Dublina. Od 18 grudnia powrócą rejsy do Londynu-Stansted i Londynu-Luton. Dzień później wylądować ma samolot z Birmingham. Pasażerowie mogą rezerwować bilety na loty z i do Bydgoszczy na stronie przewoźnika. Sytuacja jest dynamiczna, rozkłady rejsów mogą ulegać zmianie, dlatego zalecane jest obserwowanie stron linii i lotniska, gdzie publikowane są aktualne informacje.

Warto pamiętać, że po przylocie do Polski z Wielkiej Brytanii nie obowiązuje kwarantanna. Z kolei lecąc do Anglii, przechodzimy obowiązkową, 10-dniową kwarantannę. Osoby, które wykonają test w rekomendowanym przez rząd laboratorium i otrzymają wynik negatywny, mogą skrócić kwarantannę do 5 dni.

Port lotniczy Bydgoszcz w dalszym ciągu obsługuje połączenia wojskowe, szkoleniowe, medyczne i biznesowe, jednak obecna sytuacja i ograniczenia oferty lotów pasażerskich znacząco wpływają na statystyki lotniska. Lotnisko jest w pełnej gotowości sanitarnej do obsługi pasażerów, zgodnie z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi.

Procedury bezpieczeństwa obejmują m.in. pomiar temperatury ciała dla osób wchodzących na terminal, noszenie maseczki, zachowanie bezpiecznego dystansu i dbanie o higienę rąk. Dezynfekowane są także wszystkie powierzchnie, a pasażerowie mogą skorzystać z dezynfekcji rąk w jednym z punktów zlokalizowanych na terminalu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony