Partner serwisu

Port Lotniczy Bydgoszcz: Moraczewski nie jest już prezesem, tymczasowym Hartwich

Rafał Dybiński 21.07.2022

Port Lotniczy Bydgoszcz: Moraczewski nie jest już prezesem, tymczasowym Hartwich
fot. Port Lotniczy Bydgoszcz
Tomasz Moraczewski nie jest już prezesem Portu Lotniczego Bydgoszcz. Jesienią ubiegłego roku stracił również stanowisko dyrektora Departamentu Transportu w urzędzie marszałkowskim.
"Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Portu Lotniczego Bydgoszcz SA udzieliło absolutorium Prezesowi Zarządu, Tomaszowi Moraczewskiemu oraz Radzie Nadzorczej za 2021 rok, potwierdzając prawidłowość sposobu zarządzania Spółką oraz prowadzonych przez władze lotniska działań operacyjnych" – brzmi pierwsze zdanie komunikatu opublikowanego przez spółkę Port Lotniczy Bydgoszcz. Wszystko wydaje się więc do tego momentu jasne.

Drugie zdanie oficjalnego komunikatu raczej zaskakuje. "Jednocześnie Rada Nadzorcza Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. wyznaczyła na pełniącego obowiązki Prezesa Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. Pana Edwarda Hartwicha" – dodano w komunikacie.

– To rozwiązanie tymczasowe. Nowy prezes zostanie wyłoniony w konkursie – wyjaśnił na łamach "Expressu Bydgoskiego" Olgierd Sobkowiak, przewodniczący rady nadzorczej Portu Lotniczego Bydgoszcz. – Skończyła się jego kadencja na stanowisku prezesa. Decyzja o jej nieprzedłużeniu jest uwarunkowana zapisami w kodeksie spółek prawa handlowego – tłumaczył Sobkowiak.

Hartwich był wcześniej radnym miejskim Bydgoszczy i radnym województwa kujawsko-pomorskiego (z listy Platformy Obywatelskiej), a także wicemarszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego w latach 2007-2014. W radzie nadzorczej spółki Port Lotniczy Bydgoszcz zasiada od 2015 roku. Od 2016 roku jest także dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy.

Wokół Tomasza Moraczewskiego zrobiło się nieprzyjemnie kilka miesięcy temu, po kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Według CBA składał niezgodne z prawdą oświadczenia majątkowe. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gdyni. Zostało przedłużone do 25 sierpnia.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony