Partner serwisu

Port Bydgoszcz: Od czerwca szybkie testy antygenowe i PCR

Redakcja/inf. pras. 31.05.2021

Port Bydgoszcz: Od czerwca szybkie testy antygenowe i PCR
fot. Port Lotniczy Bydgoszcz
Od 1 czerwca pasażerowie Portu Lotniczego Bydgoszcz, a także mieszkańcy regionu kujawsko-pomorskiego, będą mogli wykonać testy w kierunku COVID-19 PCR oraz najtańsze wśród lotnisk w całym kraju - szybkie testy antygenowe. To efekt współpracy między Portem Lotniczym Bydgoszcz a Laboratorium Vitalabo.
– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Pasażerów wspólnie z Laboratorium medycznym Vitalabo uruchamiamy punkt wymazowy na terenie regionalnego lotniska. To kolejny krok w kierunku bezpiecznego podróżowania. Obecnie niemal wszystkie kraje wymagają od podróżujących negatywnego testu na obecność koronawirusa – wyznał Tomasz Moraczewski Prezes zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz.

– Punkt testowania bezpośrednio na lotnisku ułatwi podróż Pasażerom latającym z Bydgoszczy do Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Ukrainy, ale też podróżującym transferem przez Warszawę. Do skorzystania z oferty laboratorium i wykonania testu zapraszamy także wszystkich mieszkańców naszego regionu, którzy np. przekroczyli granicę i chcą być zwolnieni z obowiązkowej kwarantanny - dodał Moraczewski.

Vitalabo to 11 laboratoriów, a także sieć kilkuset punktów pobrań. Laboratoria Medyczne Vitalabo świadczą usługi laboratoryjne zarówno dla pacjentów indywidualnych, jak również dla klientów będących zakładami opieki zdrowotnej, szpitalami, a także zakładami pracy. W 2018 roku Vitalabo Laboratoria Medyczne dołączyły do największej Grupy Laboratoriów Medycznych Diagnostyka, co przyczyniło się do poszerzenia oferty badań analitycznych i wdrożenia nowoczesnych technologii. Vitalabo jako jedno z laboratoriów Grupy Diagnostyka obsługuje wszystkich touroperatorów zrzeszonych w Polskiej Izbie Turystyki.

- Wciąż pracujemy nad podnoszeniem jakości naszych usług i cieszę się, że będziemy wspólnie z Portem Lotniczym Bydgoszcz ułatwiać podróżowanie naszym pacjentom – podkreśliła dr n. med. Anna Pietrykowska, Prezes zarządu Vitalabo. Godziny otwarcia punktu wymazowego zostały dostosowane do aktualnego rozkładu lotów. Laboratorium będzie zlokalizowane na pierwszym piętrze w części ogólnodostępnej terminala.

W laboratorium na terenie Portu Lotniczego Bydgoszcz będą pobierane wymazy do badań w ramach dwóch rodzajów testów na obecność wirusa SARS-COV-2:
 • Test PCR (wynik po około 6 godzinach) - 360 zł
 • Szybki test antygenowy (wynik po około 30 minutach) - 119 zł

  Wyniki testów będą dostępne w dwóch językach – polskim i angielskim, w zależności od zapotrzebowania osoby poddającej się badaniu.

  Jak przygotować się do testu PCR, na obecność koronawirusa?
 • 3 godziny przez wymazem, nie należy spożywać posiłków, myć zębów, stosować płynów do płukania jamy ustnej, tabletek do ssania na gardło oraz gum do żucia
 • Przed wymazem należy przepłukać usta przegotowaną wodą
 • Przed pobraniem materiału nie należy przepłukiwać i wydmuchiwać nosa
 • Przed pobraniem materiału nie należy stosować kropel, maści, aerozoli do nosa
 • Należy wyjąć ruchome protezy zębowe

  Port Bydgoszcz przypomina również o zasadach sanitarnych jakie obowiązują na terenie lotniska. Wejście na jego teren, poprzedzone pomiarem temperatury, możliwe jest jedynie w maseczce. Do dyspozycji pasażerów przygotowane zostały dozowniki z płynem odkażającym, obowiązuje także zachowanie bezpiecznego dystansu między podróżującymi.

 • Podziel się ze znajomymi:
  Komentarze:
  Lotniska regionalne
  Zobacz też
  Najnowsze wiadomości
  Polecane wiadomości
  Praca
  Bądź na bieżąco:
  © 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
  Pełna wersja strony