Partner serwisu

Port Ben Guriona nadal niedostępny. Izrael przedłużył narodową kwarantannę

Rafał Dybiński 01.02.2021

Port Ben Guriona nadal niedostępny. Izrael przedłużył narodową kwarantannę
Fot. El Al
Międzynarodowe lotnisko Ben Guriona w pobliżu Tel Awiwu pozostanie do 7 lutego niedostępne w dużej mierze dla zagranicznych podróżnych. Rząd Izraela przedłużył bowiem o kolejny tydzień narodową kwarantannę.
Decydenci z Jerozolimy zdecydowali się kontynuować surowe restrykcje w związku z rosnącymi obawami dotyczącymi nowych wariantów koronawirusa SARS-CoV-2. Są one bardziej zaraźliwe niż poprzedni. Obywatele Izraela mogą przemieszczać się na odległość nie większą niż 1000 metrów od miejsca zamieszkania i tylko w wyjątkowych przypadkach.

Ministerstwo Zdrowia wyjaśniało wcześniej, że podróżować mogą tylko osoby, które muszą wyjechać w celu kontroli medycznej lub w celu wykonania niezbędnych prac, których nie można wykonać zdalnie. Poza tym zakaz nie będzie dotyczył także osób uczestniczących w rodzinnych pogrzebach oraz w postępowaniach sądowych.

Stosowne upoważnienia do przylotów do portu Ben Guriona w Tel Awiwie nadal będą zatwierdzane przez powołaną komisję pod przewodnictwem dyrektorów ministerstw zdrowia i transportu. Osoby powracające do Izraela z innych krajów muszą poddać się obowiązkowej kwarantannie w wyznaczonych hotelach.

– Uszczelniamy niebo, aby zapobiec przedostawaniu się nowych wariantów wirusa COVID-19 na terytorium naszego kraju, a także abyśmy mogli szybko zakończyć kampanię szczepień. Dlatego zamykamy lotnisko Ben Guriona – podkreślał przed tygodniem Benjamin Netanjahu, premier Izraela. – Dzięki temu będziemy pewni, że szkody związane z mutacjami koronawirusa będą znacznie mniejsze – dodał szef rządu państwa znad Morza Śródziemnego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo