Partner serwisu

Umowa Boeinga i Air Tanzania. Cztery samoloty trafią do floty linii z Afryki

Rafał Dybiński 23.11.2021

Umowa Boeinga i Air Tanzania. Cztery samoloty trafią do floty linii z Afryki
fot. Boeing Media
Cztery nowe samoloty zamówiły Air Tanzania podczas Dubai Airshow. Zawarte porozumienie z Boeingiem dotyczy Dreamlinera wersji 787-8, frachtowca 767-300 oraz dwóch odrzutowców 737 MAX - poinformował producent z Chicago w oficjalnym komunikacie.
Wartość zamówienia z przewoźnikiem z Afryki Wschodniej oszacowano na 726 mln dolarów. – Dreamliner cieszy się dużą popularnością wśród naszych pasażerów, ponieważ zapewnia niezrównany komfort lotu podczas obsługi długodystansowych połączeń – nawiązał Ladislaus Matindi, prezes Air Tanzania, do obecnego stanu floty linii lotniczych z Czarnego Lądu, które posiadają już dwa szerokokadłubowce amerykańskiego producenta oraz cztery wąskokadłubowe airbusy A220-300 i pięć turbośmigłowych samolotów De Havilland Canada Dash 8-400.

– Frachtowiec 767-300 zapewni nam natomiast elastyczność oraz wyjątkowe możliwości, dzięki którym sprostamy zapotrzebowaniu na transport ładunków w Afryce i poza nią – podkreślił Matindi. Dwa nowe odrzutowce 737 MAX zaspokoją z kolei popyt na rejsy regionalne na wschodzie Czarnego Lądu i obsłużą loty krajowe w Tanzanii oraz międzynarodowe do Burundi, Kenii, Rwandy, Ugandy i Zimbabwe.

– Afryka jest trzecim najszybciej rozwijającym się regionem na świecie pod względem podróży lotniczych, więc linie Air Tanzania będą dobrze przygotowane do zwiększanie swojej sieci połączeń i rozwijania krajowej turystyki – stwierdził Ihssane Mounir, starszy wiceprezes Boeinga ds. sprzedaży i marketingu. – Jesteśmy dumni, że linie Air Tanzania wybrały samoloty Boeinga do swojego programu modernizacji floty – dodał Mounir.

Według prognoz amerykańskiego producenta do 2040 roku linie lotnicze z Afryki będą potrzebowały 1030 nowych samolotów. Ich wartość szacuje się na 160 mld dolarów. Kolejne 235 mld dolarów mogą przynieść usługi posprzedażowe, takie jak konserwacje, remonty i naprawy. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony