Partner serwisu

Ponad miliard dawek szczepionki przeciw COVID-19 w samolotach Emirates

inf. pra 09.04.2022

Ponad miliard dawek szczepionki przeciw COVID-19 w samolotach Emirates
fot. Emirates
Linie lotnicze Emirates SkyCargo przewiozły ponad miliard dawek szczepionki przeciw COVID-19. Przewoźnik z Dubaju osiągnął ten historyczny wynik w ciągu zaledwie osiemnastu miesięcy od pierwszej pilotażowej wysyłki szczepionek w październiku 2020 roku.
Ponad 4200 ton szczepionek przeciw COVID-19, co odpowiada ponad 1 miliardowi dawek, zostało przetransportowanych do ponad 80 miejsc docelowych podczas 2000 lotów Emirates. Prawie dwie trzecie ze wspomnianego miliarda dawek zostało wysłanych do krajów rozwijających się.

Już w sierpniu 2020 roku Emirates SkyCargo były jednym z pierwszych światowych przewoźników cargo, który rozpoczął opracowywanie globalnej logistyki transportu potencjalnych szczepionek na COVID-19. W październiku 2020 roku ogłosił, że przeznaczy specjalny węzeł lotniczy z certyfikatem GDP do transportu szczepionek. W tym samym miesiącu, we współpracy z partnerami logistycznymi, dział cargo linii lotniczych z Bliskiego Wschodu przewiózł przez Dubaj próbne przesyłki szczepionek przeciw COVID-19.

W czerwcu 2021 roku Emirates SkyCargo rozszerzyły infrastrukturę swojej sieci chłodniczej dedykowanej farmaceutykom na Międzynarodowym Lotnisku w Dubaju (DXB), umożliwiając przechowywanie dodatkowych 60-90 milionów dawek szczepionek przeciw COVID-19 w dowolnym momencie. Dzięki globalnemu wzrostowi dystrybucji i podawania szczepionek, linie lotnicze znad Zatoki Perskiej ułatwiły transport większych ilości szczepionek przeciw COVID-19 z miejsc produkcji do miejsc docelowych, osiągając 250 milionów dawek do września 2021 roku i 600 milionów dawek do grudnia 2021 roku.

Emirates SkyCargo oprócz szczepionek przeciw COVID-19 przewożą inne krytyczne leki i farmaceutyki ratujące życie do ponad 140 miejsc docelowych na sześciu kontynentach. Szacuje się, że samoloty linii lotniczych z Dubaju przewożą każdego dnia 200 ton towarów farmaceutycznych.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony