Partner serwisu

Pomorze Zachodnie z uchwałą i apelem o więcej lotów do Warszawy

inf. pras 28.10.2021

Pomorze Zachodnie z uchwałą i apelem o więcej lotów do Warszawy
fot. Piotr Bożyk
Radni Województwa Zachodniopomorskiego podczas sesji sejmiku przyjęli uchwałę, w której apelują do stołecznych decydentów o niedopuszczenie do dalszej marginalizacji i wykluczenia komunikacyjnego Pomorza Zachodniego. Samorządowcy zwracają uwagę na bardzo wysokie ceny biletów lotniczych na trasie Szczecin – Warszawa – Szczecin i brak atrakcyjnej kolejowej alternatywy.
Radni Województwa Zachodniopomorskiego przypominają o likwidacji połączeń do stolicy realizowanych przez niskokosztowego przewoźnika oraz postulują, aby w tej sytuacji PLL LOT rozwinął siatkę swoich połączeń i wprowadził na trasę większe samoloty.

- Zabiegamy o zwiększenie dostępności komunikacyjnej, o lepszą ofertę narodowego przewoźnika lotniczego dla mieszkańców Pomorza Zachodniego – apelował marszałek Olgierd Geblewicz.

– Do Warszawy z Goleniowa lata się tylko LOT-em, na tym kierunku nie ma konkurencji, ceny biletów są bardzo wysokie, a jedyny poranny lot do stolicy jest dopiero po godzinie 9:00. Wystarczy sprawdzić siatkę połączeń do innych miast, choćby do Katowic, aby przekonać się, że, niestety, jesteśmy traktowani po macoszemu  – uważa Geblewicz. 

Dyskusja radnych o treści apelu i jego adresatach trwała ponad dwie godziny. Zakończyła się przyjęciem uchwały, przy szesnastu głosach „za” i czternastu „przeciw”.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony