Partner serwisu

Południe Rosji wciąż niedostępne dla lotów krajowych. Wyjątki z Soczi

Rafał Dybiński 31.03.2022

Południe Rosji wciąż niedostępne dla lotów krajowych. Wyjątki z Soczi
fot. Piotr Bożyk
Rosyjska Federalna Agencja Transportu Lotniczego (Rosawiacja) już po raz szósty podjęła decyzję o przedłużeniu czasowego ograniczenia lotów do kilku portów na południu tego kraju. Tylko Soczi zyska status odizolowanego węzła, z którego realizowane będą rejsy do nielicznych zagranicznych destynacji.
Zawieszenie lotów Aerofłotu i zależnego taniego przewoźnika "Rossija" obowiązuje aktualnie do 7 kwietnia 2022 roku. Podjęte decyzje to efekt "specjalnych operacji wojskowych w Donbasie", a w rzeczywistości inwazji na Ukrainę, która 24 lutego została zaatakowana przez siły rosyjskie z trzech kierunków.

Samoloty z grupy narodowych linii lotniczych największego państwa świata nie pojawią się nadal na trasach z portu Moskwa-Szeremietiewo do Rostowa nad Donem, Krasnodaru, Anapy, Stawropolu, Biełgorodu, Woroneża i Symferopolu.

Poza połączeniami ze stolicy Rosji niedostępne są jeszcze z Sankt Petersburga do Anapy, Krasnodaru, Gelendżyka, Rostowa nad Donem i Symferopolu. Nie będą wciąż realizowane rejsy między Krasnojarskiem i Krasnodarem, Symferopolem i Soczi.

Mniej osiągalna Armenia

Ponadto Aerofłot i jego zależny tani przewoźnik nie będą nadal obsługiwać lotów z Armenii do trzech destynacji, znajdujących się w pobliżu granicy z Ukrainą. Zawieszone pozostają bowiem rejsy z Erywania do Rostowa nad Donem, Woroneża i Krasnodaru. Rosawiacja sugeruje podróżnym korzystanie z lotnisk w Wołgogradzie i Mineralnych Wodach, przy podejmowaniu decyzji o przemieszczaniu się na południe kraju. 

Narodowe linie lotnicze Rosji przekazały w uzupełnieniu, że zaktualizowane informacje o statusie lotów do wskazanych destynacji oraz o zmianach w rozkładzie, będą zamieszczane na stronach internetowych przewoźników, a także na oficjalnych kontach w mediach społecznościowych. Pasażerowie odwołanych lotów mają do wyboru pełny zwrot kosztów lub możliwość zmiany rezerwacji biletów na kolejne terminy lub połączenia alternatywne.

Trzy połączenia z Soczi

Spośród lotnisk objętych aktualizacją dekretu tylko Soczi zyskało status odizolowanego węzła, z którego "Rossija" doleci do Tel Awiwu, Stambułu i Kairu. Połączenia obsługiwane będą samolotami Suchoj Superjet 100. Odrzutowce rosyjskiej produkcji nie są bowiem bezpośrednio zagrożone aresztowaniem, jak to się dzieje w przypadku zagranicznych maszyn, które próbują odzyskać leasingodawcy z Europy Zachodniej.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony