Partner serwisu

Polsko-japońskie rozmowy o współpracy infrastrukturalnej

Redakcja/inf. pras. 14.07.2021

Polsko-japońskie rozmowy o współpracy infrastrukturalnej
fot. Ministerstwo Infrastruktury
Współpraca w sektorze kolejowym, morskim oraz lotnictwa cywilnego była tematem rozmowy przeprowadzonej 13 lipca 2021 roku przez ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka z ambasadorem Japonii Akio Miyajimą.
Minister Andrzej Adamczyk przedstawił ambasadorowi Japonii planowane i realizowane inwestycje infrastrukturalne w Polsce, w tym szerokie spektrum działań w sektorze kolejowym. Minister Adamczyk podkreślił rolę rejonu przeładunkowego Małaszewicze leżącego na głównym szlaku kolejowym Azja – Europa. Strona japońska w trakcie rozmowy podtrzymała swoje zainteresowanie zaangażowaniem w komponent kolejowy CPK.

– Kolejowe przejście graniczne Terespol – Brześć to istotny punkt na mapie transportowej Polski. Dokonuje się tutaj 90 proc. przewozów kolejowych między Azją a Europą. Prowadzimy działania mające na celu zwiększenie przepustowości tego przejścia. Dynamicznie rozwijają się także polskie porty morskie. Dzięki spójnym działaniom w różnych sektorach transportu możemy osiągnąć efekt synergii dla transportu multimodalnego – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

W dalszej części rozmowy omawiano perspektywę rozwoju połączeń żeglugowych pomiędzy polskimi portami morskimi, a portami dalekiego wschodu, w tym japońskimi, które służyć będą zacieśnianiu współpracy gospodarczej.

W sprawie współpracy w zakresie lotnictwa cywilnego uznano, że zniesienie ograniczeń po stronie japońskiej oraz przywrócenie ruchu bezwizowego dla obywateli Polski jest kluczowe dla wznowienia regularnych połączeń rozkładowych z Warszawy do Tokio.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Centralny Port Komunikacyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony