Partner serwisu

Polska na liście wysokiego ryzyka. Do Niemiec tylko z negatywnym wynikiem testu

Artur Bogdanowicz 21.03.2021

Polska na liście wysokiego ryzyka. Do Niemiec tylko z negatywnym wynikiem testu
fot. Berlin Brandenburg Airport
Od północy z soboty na niedzielę Polska znalazła się na liście krajów wysokiego ryzyka zakażeniem koronawirusem według niemieckiego Instytutu im. Roberta Kocha. Oznacza to, że przylatując lub wjeżdżając na teren Republiki Federalnej Niemiec należy posiadać negatywny wynik testu na obecność wirusa, wykonany najwcześniej 48 godzin przed przekroczeniem granicy.
Przepis ten obowiązuje zarówno osoby korzystające ze środków komunikacji zbiorowej, jak i osoby wjeżdżające tu np. własnym samochodem. Policja federalna zapowiedziała kontrole na lotniskach oraz na terenach przygranicznych.

W dalszym ciągu obowiązuje też dziesięciodniowa kwarantanna (z kilkoma wyjątkami), którą zakończyć można w piątym dniu po przyjeździe do kraju po wykonaniu kolejnego testu.

Osoby z Polski codziennie przekraczające granicę w celach zawodowych będą musiały wykonywać testy dwa razy tygodniowo na miejscu (w Saksonii i Brandenburgii). Do listy krajów wysokiego ryzyka dołączyły także Bułgaria, Cypr, Kuwejt i Urugwaj.

Wstrzymanie ruchu granicznego pociągów na odcinku Zgorzelec – Goerlitz – Zgorzelec

W związku z zakwalifikowaniem Polski jako obszar wysokiej zachorowalności od dnia 21 marca 2021 r. do odwołania ruch pociągów Regio pomiędzy stacjami Zgorzelec i Goerlitz został wstrzymany.  Relacja wszystkich pociągów do stacji Goerlitz została skrócona do stacji Zgorzelec. Wszystkie pociągi Regio ze stacją początkową Gorlitz zostaną uruchomione od stacji Zgorzelec – poinformował przewoźnik Polregio.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo