Partner serwisu

Polska Akademia Lotnicza wyszkoli pilotów B787 i zyska symulator za 10 mln dolarów

Redakcja/inf. pras. 16.07.2021

Polska Akademia Lotnicza wyszkoli pilotów B787 i zyska symulator za 10 mln dolarów
fot. Piotr Bożyk
LOT Flight Academy zostanie przekształcona w Polską Akademię Lotniczą – ujawnił Maciej Wilk, członek zarządu ds. operacyjnych PLL LOT, który zapowiedział inwestycję w symulator Dreamlinera typu "full flight". Wydatek rzędu 10 mln dolarów pokryje wydzielona spółka z Polskiej Grupy Lotniczej, właściciela narodowego przewoźnika.
Otwarte dwa miesiące temu centrum szkoleniowe dla pilotów boeingów 737 przy ul. Jutrzenki w Warszawie, które posiada certyfikat ATO, ma dwa symulatory warte 10 mln zł. Trzeci znajduje się w siedzibie narodowego przewoźnika, który dysponuje również trenażerem do ćwiczeń gaszenia pożaru na pokładzie. Własny symulator od września ubiegłego roku mają także czarterowe Enter Air, których flota zdominowana jest przez boeingi wersji 737.

Kolejna inwestycja PLL LOT związana jest jednak ze szkoleniem załóg szerokokadłubowych 787. Pieniądze na kształcenie przyszłych pilotów Dreamlinerów wygospodaruje spółka wydzielona z Polskiej Grupy Lotniczej. Narodowy przewoźnik będzie tylko klientem niezależnego podmiotu.

– To właśnie Polskiej Grupie Lotniczej została wyznaczona misja rozwoju i konsolidacji rynku lotniczego. Cały ten projekt nie jest inwestycją LOT-u, tylko PGL-u. Zalążkiem tej przyszłej akademii lotniczej jest LOT Flight Academy. LOT będzie jej klientem – wyjaśnił Rynkowi Lotniczemu Maciej Wilk.

Członek zarządu ds. operacyjnych PLL LOT przypomniał, że co najmniej dwa razy w roku marodowy przewoźnik wysyła ok. 900 pilotów na szkolenia symulatorowe w Amsterdamie, Londynie, Madrycie, Singapurze i Miami. Każdy wyjazd pilota na symulator to nie tylko koszt szkolenia, ale poświęcony czas oraz dodatkowe koszty, jakimi są opłaty za transport, hotele, diety etc. – Inwestycja w rozbudowę ośrodka szkoleniowego w Warszawie planowana jest w ciągu najbliższych trzech lat, a najważniejszym priorytetem jest wyposażenie ośrodka w symulator typu "full flight" boeinga 787 – podsumował Wilk.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony