Partner serwisu

Polonus: Centralny Port Komunikacyjny to także szansa dla nas

Przemysław Farsewicz 19.01.2018

Polonus: Centralny Port Komunikacyjny to także szansa dla nas
fot. Port Lotniczy Rzeszów
Centralny Port Komunikacyjny to nie tylko szansa dla rozwoju przewoźników samolotowych, ale także przewoźników autobusowych. W ciekawej sytuacji – a przede wszystkim w ciekawym położeniu – jest spółka Polonus, która rozpatruje CPK właśnie w kategoriach szansy. O tym dlaczego tak jest i czy spółka nie boi się pod tym względem konkurencji ze strony kolei, rozmawiamy z Andrzejem Padzińskim, dyrektorem operacyjnym PKS Polonus.
Przemysław Farsewicz, Rynek-lotniczy.pl: Jak oceniają Państwo projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego? Czy widzą Państwo tutaj szansę rozwoju dla własnej spółki, gdyby taki obiekt powstał?

Andrzej Padziński, dyrektor operacyjny PKS Polonus: Trzeba przyznać, że CPK może być dla nas szansą rozwoju. Zwłaszcza, gdy weźmie się pod uwagę, że port znajdzie się po „naszej” stronie Warszawy. Łatwo więc można sobie wyobrazić, że mając tak bezpośredni i bezkolizyjny wyjazd na autostradę i drogę dojazdową do potencjalnej lokalizacji portu, mamy świetne możliwości dojazdu. Można myśleć o różnego rodzaju liniach "shuttle bus", które będą z centrum czy Dworca Zachodniego obsługiwać komunikację z podobnym portem lotniczym.

Czy kolej nie będzie tutaj zbytnią konkurencją?


Same połączenie kolejowe, co zresztą widać na całym świecie, nie zapewniają w 100% obsługi komunikacyjnej. Z tej strony Warszawy mamy swoją bazę w Piasecznie, która też obsługuje szereg komunikacji lokalnych w tych miejscowościach i gminach ościennych, które w rejonach planowanego CPK się znajdują. W tym także upatrujemy szansę rozwoju.

Czyli CPK mógłby pełnić rolę autobusowego centrum komunikacyjnego?


Autobusowym to trochę za dużo powiedziane, bo żeby takie było, to wszyscy musieliby tam jeździć po to, żeby stamtąd wracać, by ten ruch był intensywny. Bardziej linie powinny mieć charakter dowozowy, w sensie zaplecza logistycznego dla Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Czy powstanie CPK może nieść ze sobą jakieś zagrożenia dla PKS Polonus?

Postrzegamy to raczej jako szansę.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Centralny Port Komunikacyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony