Partner serwisu

Policja zabezpiecza przyloty na lotnisku im. F. Chopina w ramach #LOTdoDomu

Łukasz Malinowski 26.03.2020

Policja zabezpiecza przyloty na lotnisku im. F. Chopina w ramach #LOTdoDomu
fot. KSP
Policjanci z Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie oraz Oddziału Prewencji Policji codziennie biorą udział w zabezpieczeniu przylotów Polaków w ramach akcji #LOTdoDomu.
Od 15 marca na Lotnisku Chopina w Warszawie realizowane jest policyjne zabezpieczenie przylotów kilkudziesięciu tysięcy obywateli Polski z różnych stron świata w ramach akcji #LOTdoDomu. Do akcji przyłączyło się PKP Intercity, które w porozumieniu z LOT uruchomiło dodatkowe pociągi ze stacji Lotnisko Chopina oraz firma Polonus, która zapewnia połączenia autokarowe dla przylatujących.

Codziennie na Lotnisko Chopina przylatuje kilkadziesiąt samolotów z naszymi rodakami. Policjanci z Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie z pionu prewencji i kryminalnego zabezpieczają przyloty na płycie lotniska, udzielając wsparcia służbie medycznej, Straży Granicznej oraz Wojskom Obrony Terytorialnej. Lotniskowi stróże prawa wspólnie z funkcjonariuszami Oddziału Prewencji Policji zabezpieczają również drogi przejścia przemieszczających się po lotnisku podróżnych, udzielając im niezbędnych informacji o możliwościach dotarcia do środków transportu z Lotniska Chopina do planowanego miejsca kwarantanny.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo