Partner serwisu

Polacy znów chętniej latają! Przyciągają niższe ceny biletów niż przed rokiem

inf. pras 08.09.2021

Polacy znów chętniej latają! Przyciągają niższe ceny biletów niż przed rokiem
fot. Piotr Bożyk
Polacy podczas tegorocznych wakacji powrócili do masowego podróżowania zarówno wewnątrz kraju, jak i poza jego granicami. W okresie czerwiec-sierpień popyt na podróże zagraniczne był zdecydowanie większy niż w ubiegłym roku. Wielu Polaków zdecydowało się na wakacje na południu Europy.
Szczególną popularnością w tym roku cieszyła się Grecja, która znalazła się na pierwszym miejscu w rankingu najczęściej wyszukiwanych kierunków podróży w serwisie eSky.pl. Kolejno w rankingu uplasowały się Włochy, Hiszpania, Portugalia oraz Malta.

Sezon wakacyjny dobiega końca, ale to nie powód, by rezygnować z wyjazdów we wrześniu, czy październiku. Podróżowanie „off season” od lat jest sposobem na tani wypoczynek, a w tym roku tym bardziej. Wszystko za sprawą linii lotniczych, które na wczesną jesień udostępniły setki lotów do popularnych wakacyjnych kierunków. Co więcej, ceny biletów lotniczych na wrzesień i październik br. są niższe o średnio 24 proc. niż w ubiegłym roku, a dodatkowo przewoźnicy regularnie oferują różnego rodzaju promocje na bilety lotnicze.

Wybierając się przykładowo do Włoch we wrześniu, można kupić bilety w dwie strony za niecałe 100 zł. W tej cenie można polecieć do kilku popularnych w tym roku miejsc – Pescary, Rimini, Bari, czy Bolonii. Dla poszukujących tanich lotów do Sardynii, czy Sycylii są również dobre wiadomości – ceny do Alghero, czy Katanii zaczynają się już od niecałych 150 zł. Średnia cena lotów we wrześniu do Włoch jest niższa o 28 proc. w porównaniu do lipca bieżącego roku. 

Z kolei do najpopularniejszego kierunku europejskiego – Grecji, we wrześniu polecimy znacznie taniej niż w wakacje – średnia cena lotów we wrześniu jest niższa o 36 proc. w stosunku do lipca. Ceny lotów do Aten i na wyspę Mykonos we wrześniu oscylują w okolicach 160 zł. Z kolei na Korfu, czy Zakinthos we wrześniu można znaleźć bilety za około 200 zł.

Najtańsze loty znajdziemy w internetowych biurach podróży

Śledzenie cen lotów wymaga czasu, ale z pomocą przychodzą wyszukiwarki lotów i kalendarze cen dostępne w internetowych biurach podróży takich, jak eSky.pl. Dzięki zaawansowanej technologii i dostępie do lotów oferowanych przez różnych przewoźników znalezienie lotu w optymalnej cenie zajmie dosłownie kilka minut. Dodatkowo, osoby, które mają elastyczność w wyborze daty i miejsca wylotu mogą skorzystać z
funkcjonalności typu loty w pobliskich datach czy loty z pobliskich lotnisk, które pozwalają znaleźć lot w najlepszej cenie bez większego wysiłku – system automatycznie doradzi nam jaki termin oraz lotnisko wyloty wybrać, by zaoszczędzić. Z kolei dla poszukujących inspiracji, którzy nie mają sprecyzowanego kierunku podróży, w serwisie eSky.pl dostępna jest zakładka „Okazje”, grupująca atrakcyjne oferty lotów do różnych miejsc na świecie.

Wybierając kraj wylotu, możemy za jednym razem porównać oferty setek linii lotniczych i wybrać najlepszą bez konieczności wchodzenia na wiele stron, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Szukając oferty w ten sposób, można zaoszczędzić nawet do 70 proc. ceny biletów lotniczych w stosunku do średnich cen na danej trasie.

Pamiętajmy o ubezpieczeniach

Eksperci eSky.pl rekomendują, aby podróżując teraz pamiętać o ubezpieczeniach - podróżnym, które zapewnia kompleksową ochronę w trakcie wyjazdu, zabezpieczając nas między innymi przed kosztami leczenia w przypadku zachorowania (w tym na COVID-19) czy kwarantanny, oraz ubezpieczeniu od rezygnacji z podróży, które umożliwia odwołanie wyjazdu w przypadku choroby lub innych prywatnych przyczyn, uniemożliwiających wyjazd. Takie podejście do planowania podróży pozwoli zaoszczędzić nie tylko na cenie biletów, ale również uchronić od niespodziewanych kosztów w trakcie podróży.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony