Partner serwisu

Polacy chętniej rezerwują loty do USA. Honolulu wśród najczęściej wyszukiwanych miejsc

inf. pras 23.09.2021

Polacy chętniej rezerwują loty do USA. Honolulu wśród najczęściej wyszukiwanych miejsc
fot. Piotr Bożyk
Zapowiedź zniesienia amerykańskiej blokady dla obywateli strefy Schengen przyniosła wzmożone zainteresowanie lotami do USA zarówno w krajach Europy Zachodniej i Południowej, jak i w Polsce.
W przypadku krajów ze strefy Schengen, to serwis esky.pl zaobserwował wzrost wyszukiwań na poziomie około 28 proc. tdt (15-21 września vs 8-14 września), a najwięcej wyszukiwań dokonali mieszkańcy Francji i Niemiec. W przypadku Polski ten wzrost wyszukiwań wyniósł niecałe 20 proc. tdt, przy czym najwięcej wyszukiwań przypadło na poniedziałkowe popołudnie i wtorek. 

Kraków i Warszawa ulubionym miejscem wylotu do USA

W skali kraju Polacy najczęściej wyszukiwali loty do Nowego Jorku, Chicago, Los Angeles, Honolulu oraz Miami, dokąd Polskie Linie Lotnicze LOT wznowią rejsy od 10 grudnia. Co ciekawe, w miejscach wylotu z Polski do Stanów dominuje tradycyjnie Kraków i Warszawa. Z Warszawy najczęściej wyszukiwano loty do Nowego Jorku, Chicago, Bostonu i Los Angeles, a z kolei z Krakowa do Waszyngtonu i Chicago.

Warto wspomnieć, że największe zainteresowanie rejsami do Stanów Zjednoczonych w krajach spoza strefy Schengen widoczne jest w Wielkiej Brytanii. Obecnie wzrost tdt wynosi około 38 proc. i cały czas rośnie.

Najtaniej z Hiszpanii, najdrożej ze Szwajcarii

Ceny lotów do USA z Polski spadły o 8 proc tdt, przy czym średnia cena biletu lotniczego w obie strony wyniosła 2729 zł (15-21 września) vs 2967 zł (8-14 września). Co ciekawego, ceny biletów lotniczych w jedną stronę wzrosły o prawie 9,5 proc. i wynoszą 2398 zł (15-21 września) vs 2194 (8-14 września).

W przypadku strefy Schengen średnia cena biletu lotniczego do USA w tygodniu 15-21 września była na takim samym poziomie co w tygodniu 8-14 września i wyniosła średnio 2884 zł (w obie strony) oraz 2800 zł (w jedną stronę). Teraz najtaniej do Stanów Zjednoczonych można polecieć z Hiszpanii za 1970 zł w obie strony, a najwięcej za lot w obie strony muszą zapłacić mieszkańcy Szwajcarii, bowiem już 3657 zł.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony