Partner serwisu

Podpisano porozumienie o współpracy na rzecz budowania świadomości użytkowników dronów

Justyna Urbaniak 28.09.2017

Podpisano porozumienie o współpracy na rzecz budowania świadomości użytkowników dronów
Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO) wraz z Urzędem Lotnictwa Cywilnego (ULC) podpisali porozumienie o współpracy na rzecz budowania świadomości użytkowników dronów dotyczącej ochrony prywatności.
– Bezzałogowe statki powietrzne coraz częściej pojawiają się na naszym niebie, obserwując, a niekiedy i nagrywając nie tylko to, co dzieje się w przestrzeni publicznej, ale także to, co z wysokości mogą zaobserwować na naszych prywatnych posesjach. Co więcej, odbywa się to zazwyczaj bez naszej zgody, a często i wiedzy, co w prosty sposób może prowadzić do naruszania naszej prywatności – podają służby prasowe ULC.

Zgodnie z porozumieniem, pracownicy biura GIODO będą brali udział w seminariach szkoleniowych dla instruktorów oraz egzaminatorów ILC. Podniesienie poziomu wiedzy kadry przygotowującej kandydatów do zdobycia świadectwa kwalifikacji operatora bezzałogowych statków powietrznych ma przyczynić się do upowszechnienia jej wśród użytkowników dronów i zwiększyć ich świadomość w zakresie ochrony prywatności.

W planach jest również podejmowanie wspólnych działań edukacyjno-informacyjnych skierowanych do wszystkich użytkowników dronów, wymiana wiedzy oraz doświadczeń nabytych przez obie instytucje podczas realizacji statutowych zadań oraz wzajemne przekazywanie informacji o nieprawidłowościach, co pomoże wyeliminować błędy i zapobiegnie powstawaniu nowych naruszeń.

Drony mają coraz więcej zastosowań w różnych sektorach gospodarki. Szczególnie w Polsce, która jako pierwsza wprowadziła w 2013 roku przepisy dotyczące ich komercyjnego wykorzystywania. Dzięki temu na arenie europejskiej mamy opinię jednego z liderów branży bezzałogowców. Eksperci podkreślają, że wartość sektora dronów w Polsce w ciągu najbliższych 10 lat może urosnąć do blisko 10 mld zł.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony