Partner serwisu

Poczuj się jak na płycie lotniska. Wyjątkowe schody w centrum Katowic

Emilia Derewienko 09.03.2019

Niecodzienną atrakcję przygotowało LS Airport Services dla miłośników podróży lotniczych. Dzięki wyjątkowym schodom, ustawionym pod katowickim Spodkiem, zainteresowani mogą przenieść się na płytę Lotniska Chopina, by obejrzeć wszystko to, co dzieje się z samolotem, kiedy pasażerowie szykują się do lotu.
Wszystko za sprawą multimedialnej instalacji "Schody do Twojej Kariery", która dzięki elementom wizualno-akustycznym pomaga odwiedzającym je gościom poczuć atmosferę portu lotniczego. – U szczytu wyjątkowych, multimedialnych schodów lotniskowych należących do LS Airport Services i służących niegdyś pasażerom podróżującym do rozmaitych destynacji czeka niesamowite przeżycie – mówi Sebastian Grochala, rzecznik prasowy LS Airport Services.

– Po raz pierwszy na świecie pokazujemy pełną obsługę samolotu z poziomu płyty lotniska w wirtualnej rzeczywistości. Widzowie, którzy odważą się założyć specjalne okulary, doświadczą obsługi samolotu po przylocie i przed wylotem, prowadzeni fachowo przez doświadczonego koordynatora lotu LS Airport Service – dodaje.

Schody są wyjątkowe, bo multimedialne, ale pamiętają jeszcze pasażerów, którzy dzięki nim z lotniska w Pyrzowicach dostawali się na pokłady samolotów, by odbyć zaplanowane podróże. Całość uzupełnia nie tylko wyjątkowy widok na katowickie rondo Ziętka, ale również możliwość obejrzenia pierwszego na świecie filmu, który dzięki technologii VR 360 pozwala obejrzeć pełną rotację samolotu.

– Pionierski film, zrealizowany przez LS Airport Services w technice VR 360 3D, łączy obraz z przestrzennym dźwiękiem. Przy pomocy nowoczesnej technologii filmowej przeniesiemy widzów na płytę warszawskiego lotniska, tuż pod nos lądującego z Toronto Dreamlinera. Odwiedzający nasze stoisko zobaczą na własne oczy jak wygląda rozładunek i załadunek samolotu, wejdą do luku bagażowego, wypchną razem z nami samolot na pas startowy – tłumaczy rzecznik spółki.

Nietypowa instalacja stanęła pod katowickim Spodkiem na wniosek Technikum Lotniczego ZDZ w Katowicach i ma na celu przybliżać możliwości pracy i kariery w branży lotniczej. Odwiedzający stoisko mają dodatkowo możliwość rozmowy z mechanikiem lotniczym, pracownikami obsługi pasażerów czy obsługi naziemnej samolotów pracującym na co dzień na katowickim lotnisku.

Każdy gość ma ponadto możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu wiedzy o lotnictwie, geografii, bezpieczeństwie w Lotniczym Kole Fortuny, a dzięki poprawnym odpowiedziom może otrzymać lotnicze niespodzianki. Stoisko będzie czynne do soboty (9 marca) od godziny 10:00 do 18:00.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
LS Airport Services
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony